ifa 2015

Jaké chytré hodinky si nově připojíme k iPhonu? – Úvod IFA 2015

Jako by se v letošním roce s chytrými hodinkami roztrhl pytel. Na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2015 v Berlíně tomu není jinak. Tento podzim Google uvolnil novou verzi Android Wear, která krom jeho operačního systému Android podporuje nově i  zařízení s iOS 8.2 a novější. Vzhledem k velkému počtu představených hodinek se pro nás veletrh IFA stal velmi zajímavý. Proto jsme se jej poprvé v naší kariéře rozhodli navštívit. Můžete se těšit na ukázky některých z hodinek, například LG Watch Urbane, Moto 360 2015 nebo Alcatel OneTouch Go Watch. Samozřejmě navštívíme i část veletrhu nazvanou iTech, která, jak již název napovídá, se zaměřuje na Apple fanoušky a která, ač by to člověk nečekal, zabírá poměrně velkou část výstavní plochy.

Südeingang-der-Messe-Berlin-während-der-IFA-2015

LG Watch Urbane

LG Watch Urbane jsou jedny z mála chytrých hodinek, které nebyly na veletrhu IFA 2015 v Berlíně představeny. Jedná se o nástupce modelu LG Wach R. Stejně jako jejich předchůdce disponují celokruhovým displejem o velikosti 1,3″. Celodenní výdrž zajišťuje akumulátor s kapacitou 410 mAh. Nově se můžeme těšit na zajímavou barevnou variantu v podání zlaté a stříbrné. LG se podobně jako Apple chce zaměřit i na movitější zákazníky, pro které si připravilo speciální edici s názvem Luxe. Tělo těchto hodinek se vyrábí z 23 karátového zlata.

lg-g-watch-urbane-high-5

Huawei Watch

Huawei nechtěl zůstat pozadu a představil své první hodinky s Android Wear, Huawei Watch. Podobně jako LG Watch Urbane jsou vybaveny kruhovým ciferníkem. Konkrétně o průměru 42 mm, ale s vyšším rozlišením displeje, 400 x 400 pixelů. I přes to, že se hodinky svým designem hodí spíše do společnosti, Huawei nezapomněl na sportovce a své Watch vybavil šestiosým pohybovým senzorem s akcelerometrem a gyroskopem. Do prodeje se dostanou během listopadu za cenu začínající na 10 899 Kč.

Huawei Watch (PRNewsFoto/Huawei Consumer Business Group)

Motorola Moto 360 2015

Svého nástupce se dočkaly také populární chytré hodinky Moto 360. Motorola, stejně jako u předchozí generace, zůstala u kruhového displeje. Podobně jako Apple i Motorola začala vyrábět dvě velikosti hodinek, ty se liší v rozměru displeje a kapacitě baterie. Vetší model disponuje s rozlišením 360 x 330 pixelů a baterií s kapacitou 400 mAh. Menší a zároveň levnější verze má displej s rozlišením 360 x 300 pixelů a baterii s kapacitou 300 mAh. Zvláštní nečtvercové rozlišení displejů je způsobeno drobným oříznutím na spodní straně, které umožňuje vytvořit Motorole mnohem tenčí rámečky než konkurence.

moto 360 2015

Alcatel OneTouch Go Watch

Druhé hodinky do svého portfolia představil i Acatel, konkrétně model OneTouch Go Watch. Stejně jako u svých prvních hodinek vsadil na kruhový displej s úhlopříčkou 1,22″ a rozlišením 240 x 204 pixelů. Bohužel pro Alcatel hodinky na první pohled vypadají, s prominutím, jako z Kinder vajíčka. Vzhledem se přitom vzhlédly v odolné edici hodinek Casio G-Shock. Použité materiály a vzhled na první pohled neuchvátí, ale co se týče senzorů, tak nijak nezaostávají za konkurencí. Disponují gyroskopem, akcelerometrem, senzorrem srdečního tepu a dokonce i barometrem. Na rozdíl od loňského modelu Alcatel OneTouch Go Watch mají výměnné náramky. Nejvíce ale zaujmou svojí cenou, která by měla dostat pod hranici 3 000 Kč.

alcatel-onetouch-go-watch

Asus ZenWatch 2

Druhou generaci svých ZenWatch představil pro Evropu Asus, ten se však utrhl z veletrhu a pořádá svojí vlastní akci v centru města. Na rozdíl od ostatních výrobců nezvolil kruhový ciferník, ale zůstal u obdelníkového tvaru se zaoblenými rohy. Stejně jako Motorola tak i Asusu představil hned dvě velikosti svých ZenWatch 2. Větší model disponuje 1,63″ displejem s rozlišením 320 x 320 pixelů, u menší modelu potom 1,45″ a rozlišení 280 x 280 pixelů. Oba modely se liší v kapacitě akumulátoru, která je u většího 400 mAh a u menšího 300 mAh. Došlo také ke změně barev, nově stříbrnou doplnila zlatá.

Asus-Zenwatch

Základní informace už známe, nyní jen stačí obejít stánky výrobců a hodinky si vyzkoušet na živo. Krom článků s našimi prvními dojmy se můžete také těšit na videa z výstavní plochy, která naleznete na našem YouTube kanále. Doufáme, že se vám všechny naše články z veletrhu IFA 2015 budou líbit.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj