Apple Dock Konektor

30 Pinový Dock konektor – jaký byl?

Apple poprvé použil třiceti pinový Dock konektor v roce 2007 u iPhonu 2G. Poté ho rozšířil i do iPodů. Jde již o pět let starý konektor, který řadu uživatelů iOS zařízení potrápil, ale mnohdy také potěšil.

Jeho největší slabinou je hardwarová odolnost. Nejčastěji se stává, že se kabel ukroutí hned za konektorem. Takový kabel nevypadá vůbec  hezky a ani moc dobře nefunguje. Další část kabelu, která se často ničí, je samotný konektor, který je vyroben z plíšku, a pro se „rád“ ohýbá. Od iPadu 2. generace jde tento velký konektor špatně zasunout do jeho protějšku na těle iPadu, tak se stává, že si poškrábete měkká hliníková záda.

Přes tuto spoustu nevýhod, má tento konektor jednu velkou výhodu. Neruší design a to je u Apple velice důležité. Osobně mi nevadí mít plno redukcí pro různé monitory a další příslušenství. Přece jenom mi to přijde lepší něž mít na těle tabletu tři konektory a stejně si ještě dokupovat redukce na velké HDMI. To je snad jedno, zda si koupíte redukci na Dock konektor nebo mini HDMI.

Dock konektor má výhodu také v množství vyráběného příslušenství. Řekl bych, že minimálně polovina všech doků je osazena právě Dock konektorem pro iPhony a iPody.

Konec oplakávání Dock konektoru, nyní je tu Lightning, který přináší oboustranný konektor, díky čemuž nemusíte řešit, jak ho správně natočit.Žádné komentáře.

Přidejte svůj