668-aquapac-ipad-waterproof-case_1_

638 iPad Case – S iPadem pod vodu

Za týden skončí studentům škola, začnou prázdniny a pokud se počasí nezkazí, tak vyrazí k rybníků, mořím a řekám. Všude tam, kde jejich chytré telefony a tablety mohou dostat zásah od velkého nepřítele. Mluvím samozřejmě o vodě. Kdo by si nechtěl svým iPadem natočit video, jak skáče do vody, nebo jak se potápí. Podvodní záběry vypadají hezky a navíc díky pouzdrům od AquaPac nemusíte kupovat speciální vodotěsnou kameru. Stačí váš iPhone, iPad nebo iPod Touch. Na test jsme měli zapůjčené konkrétně pouzdro 638 iPad Case určené přímo pro iPad. K dostání je i o něco chudší varianta vhodná pro jakýkoli tablet. Námi testovaná verze má výřez pro zadní kameru, konektor pro sluchátka a popruh pro uchycení pouzdra na krk. Pojďme si tedy všechny výhody a nevýhody podrobně rozebrat.
 
Pouzdro můžete zakoupit za 599 Kč na e-shopu Aquapac.cz.

První pohled

Pouzdro 638 iPad Case vypadá na první pohled úplně obyčejně, ale pokud se podíváte blíže, překvapí vás kolik vychytávek takové pouzdro může mít. Když jsem poprvé vkládal iPad do pouzdra, všiml jsem si chytře vyřešeného výřezu pro čočku zadního fotoaparátu. Místo, kde se nachází kamera, je překryto průhlednou fólií, jak by asi každý očekával, ale folie je z velmi přilnavého až lepivého materiálu, který se na iPad přilepí, takže se nemůže stát, že při focení, nebo nahrávání videa, vám iPad zaostří na fólii, nebo budou vznikat nepříjemné odlesky světla. Výřez je dostatečně veliký, takže iPad nemusíte nějak rovnat, ale je dobré si dát pozor, aby folie nebyla v místě, kde se nachází čočka, prohnutá nebo pomačkaná. 

Jack konektor výhoda i nevýhoda

Další věc, u které bych se chtěl zastavit, je konektor pro sluchátka, ze kterého mám rozporu plné pocity. Jelikož nevím, zda se najde někdo, kdo iPad hodí do vody a bude poslouchat hudbu. Skvěle se tento konektor používá na pláži, kde se nyní nebudete muset bát, že někdo kolem vás bude cákat vodu. Na druhou stranu, jak můžete vidět v naší video ukázce, materiál, ze kterého je pouzdro vyrobeno, skvěle propouští zvuk, takže pokud chcete něco přehrát nahlas, toto pouzdro vám bránit nebude. Škoda je, že pokud zapojíte Jack, potom můžete poslouchat jen přes sluchátka, když budete chtít něco pustit nahlas, musíte pouzdro otevřít, iPad povysunout, odpojit konektor a zase vše vrátit zpět. Výborná propustnost zvuku mě velice potěšila. Myslel jsem si, že jack konektor bude slabé místo ochrany proti vodě, ale opak je pravdou, přes nezapojený konektor do vnitřku pouzdra nepronikne ani kapička. 

Folie přes displej

Věc, která mě na pouzdře mírně zklamala, je čelní průhled na displej iPadu. Přestože celé pouzdro je vyrobené z matného plastu, průhled na displej je lesklý, což asi nikoho nepřekvapí, jelikož osazování lesklých displejů je dnes běžné, ale určitě by každého uživatele potěšila matná úprava na tomto pouzdře, které přímo vybízí k používání na pláži a tedy i na sluníčku. Přestože s odlesky mohou nastat problémy, chybné rozpoznávání dotyků se nekoná. Skrze pouzdro lze iPad bez problémů používat, fungují i gesta. Pokud je pouzdro polité vodou, nedochází k nechtěným akcím na displeji, vše funguje bezchybně. Prsty se na folii nezadrhávají, naopak dobře kloužou. Fólie, která překrývá displej, je dost volná a možná, že by nebylo na škodu, kdyby bylo pouzdro o něco menší.

 

Závěrečné hodnocení

Pokud pominu detaily, jako trochu vetší velikost pouzdra a lesklá povrchová úprava průhledu displeje, je pouzdro 638 iPad Case jedno z nejlepších pouzder pro ochranu vašeho iPadu proti vodě. Je vyrobeno z kvalitních materiálů a když do něj svůj tablet zavřete, nemusíte se bát. Přestože pouzdro počítá se zapojenými sluchátky, zvuk z reproduktoru je stejně hlasitý jako bez pouzdra.


Pouzdro můžete zakoupit za 599 Kč na e-shopu Aquapac.cz.

 

+ bezpečně ochrání proti vodě
+ neomezuje používání iPadu
+ vlastní design
– drobné detaily (lesklý průhled na displej)
Děkujeme AquaPac za zapůjčení pouzdra pro test.Žádné komentáře.

Přidejte svůj