Viper hardcase

Booq Viper hardcase 13″ – recenze

9
Celkové hodnocení

Viper hardcase je, jak již název napovídá, pevné pouzdro pro MacBook Air 13″ a ultrabooky stejných nebo menších rozměrů, které má na svědomí americká firma Booq, o které jsem v oboru obalů pro notebooky slyšel poprvé a zjistili jsem, že o hodně přicházím. Jediný autorizovaný prodejce značky Booq v ČR je firma VALPRO, které tímto děkujeme za zapůjčení a poskytnutí pouzdra do soutěže.

První dojem

Obal je vyroben z kvalitních materiálů a hned po vybalení mi připomněl MacBook a to v jakoby kloubu, který spojuje obě části pouzdra. Ten se totiž barevně shoduje s barvou černého plastu na kloubu displeje u MB. Jako známe hardcase z telefonu i zde se jedná o, ne tedy plastový, ale tvrdý materiál, který je zevnitř v kapse pro notebook měkčený, takže se má MacBook doslova jako v postýlce. Na druhé straně se nacházejí dvě menší kapsičky, kam se krásně vejde elektronická čtečka Kindle PaperWhite a vedle iPad mini. Dále se zde nachází ještě jedna kapsa, do které byste mohli dát ještě jeden MacBook, ale tato kapsa již nemá měkčený podklad, takže ve škole se krásně hodí na sešit a SuperApple Magazín :D.

Po dvou týdnech

Toto pouzdro se výborně hodí na cestování, ale i na chození do školy, kde díky němu nemusím nosit na některé hodiny ani tašku, jelikož vše od MacBooku po propisku a sešit dám do jednoho obalu. Na cesty je zase skvělé, že všechnu svoji elektroniku sbalíte do jednoho balíčku a to ani moc nenaroste jeho velikost. Do pouzdra není problém složit myš (velikosti a tvaru Apple Magic Mouse) a dokonce se tam vejde i zdroj k MacBooku Air bez prodlužovacího kabelu.

Viper hardcase 13″ je přesně vyrobený pro MacBook Air 13″, ten do pouzdra krasně zajede a nemůže se nikam jinam hnout, daň za to je, že vyndavání MB z obalu jede o něco hůře, zase se ale nemusíte bát toho, že by vám při otevření pouzdra MB vyjel ven a o to jde, aby byl ochráněn.

Další užitečnou vychytávkou jsou tři oválné výstupy na obou stranách pouzdra, které připomínají zpomalovače na silnicích, díky ním se obal při položení na zaprášenou plochu nezašpiní po celé ploše. Také se na něm neudělají špinavé kolečka v místech, kde jsou podložky na spodní straně MacBooku, jako u mého neoprenového pouzdra. Výhoda oproti neoprenu je, že při stejné velikosti, zde máte větší úložný prostor.

Jelikož se jedná o hardcase, nemuselo by mu vyhovovat kroucení a ohýbání. Nevím, co se skrývá mezi nylonem na povrchu a jersey uvnitř, ale ohýbání v průběhu testování tomuto materiálů nic neudělalo. Na konec se určitě stojí zmínit o zipu, který z celého pouzdra dělá jeden celek. Jedná se o YKK mechanický zip, který zajistí to, že vám z obalu nic nevypadne. Tento zip není vodě odolný.

Závěr

Dlouhou dobu před tímto pouzdrem, jsem u všech svých notebooků používal neoprenové obaly. Ale pokud bych si dnes měl vybrat, tak na cestování jednoznačně volím tento Viper hardcase, díky jeho kompaktnosti a několika dalším kapsám na příslušenství a další elektroniku. Pokud se zaměřím na denní cestování do školy/práce, zde už můj výběr není tak jednoznační a záleží na tom, co preferujete.

Viper hardcase 13″ můžete zakoupit zde na obchodě VALPRO za 1 260 Kč.

Klady

  • Přesnost výroby
  • "Úložný" prostor
  • Rozměry

Zápory

  • Přesnost výroby (horší vysouvání MacBooku)Žádné komentáře.

Přidejte svůj