Fripito

Český startup Fripito

Jste profesionální fotografové nebo naprostí amatéři nebo si z dovolené chcete odvézt co možná nejlepší fotky, které zachytí tu správnou atmosféru navštívených míst. Tak právě pro vás se chystá nová iPad aplikace Fripito. O tom, co Fripito je, co bude nabízet a jaké má český startup ambice se dozvíte v rozhovoru se zakladatelem a tvůrcem této myšlenky Honzou Březinou.

Co je Fripito?

Fripito bude virtuální knihkupectví, kde si zájemci o fotografii a cestování mohou zakoupit foto průvodce k vybrané destinaci, který jim poradí nevšední tipy na zajímavá místa, kdy a jak tato místa fotit. Doporučí vhodný denní čas, kdy místa navštívit a využít tak ideální světlo. Nezáleží přitom na typu nebo značce fotoaparátu, který vlastní. Tipy a doporučení od zkušených fotografů poradí, jak zachytit atmosféru a krásu prožité chvíle tak, aby výsledné fotografie uchovaly dokonalé vzpomínky. Kromě toho nabídne aplikace i rady, kde se ubytovat a jak se do destinace dopravit a mnoho dalších praktických informací.

Jak bude vypadat foto průvodce? Př.: Jako interaktivní knížka, nebo něco jako učebnice, které známe z iBooks? Co všechno bude obsahovat? Videa, fotky, mapu atd?

Pyšně říkáme, že naši aplikaci tvoří fotografové pro fotografy. To znamená, že základem budou špičkové fotografie předních českých i zahraničních profesionálních fotografů, které budou doplněny jejich zkušenostmi, radami, tipy a triky. To vše doplní textové stránky s praktickými informacemi o vhodné přípravě cesty do zvolené destinace a spousta dalších informací. A v neposlední řadě v aplikaci najdete interaktivní mapu. Snažíme se o to, aby i začínající fotograf nebo méně zkušený cestovatel dokázal s našim průvodcem nejen připravit vlastní cestu, ale zároveň si z ní přivezl krásné fotografie jako vzpomínku.

photo-3

Fripito soutěž

Indiegogo

Kolik v současné době pracuje na Fripitu lidí? Je aplikace hotová a plníte ji obsahem, nebo stále pracujete na vývoji app?

Na aplikaci samotné v tomto okamžiku pracuje tříčlenný tým. Máme hotovou alfa verzi pro iPad, serverovou část a teď se pracuje na propojení s prodejním systémem Applu. Na obsahu pracuje stále se rozrůstající skupina fotografů z ČR i zahraničí.

Bude i verze pro iPhone, zatím jsem viděl jen tu pro iPad?

Při spuštění bude k dispozici verze pro iPhone a iPad. Na podzim pak připravujeme portaci aplikace na Android s tím, že bychom opět chtěli připravit jak  verzi pro telefony, tak speciální verzi pro tablety. Aplikace jako taková bude k dispozici zdarma. Uživatelé budou platit pouze za vybraný obsah.

Budou si lidé moct například na blížícím se iCONu někde vyzkoušet beta verzi Fripita?

Určitě na iConu Fripito bude možné vidět naživo, byť ostrý start aplikace je naplánovaný až na květen. Nicméně již nyní mohu návštěvníkům iConu slíbit, že pro ně máme připravené velice příjemné překvapení, takže se určitě vyplatí se za námi  na iConExpu zastavit. Hledejte krásnou hostesku v tričku s nápisem FRIPITO!

234x60

Jan Březina

4049080_300

Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

 

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě.

Kontakty:

Webové stránky: www.fripito.com, www.fripito.cz

Email: info@fripito.com

Facebook: @fripito

Twitter: @fripito_news

Instagram: @fripito

Pinterest: @fripito

Youtube: @fripito
Žádné komentáře.

Přidejte svůj