2164_e9ffddcc

Cinch aneb přichytávání oken zdarma

Přichytávání oken ke stranám obrazovky se rozšířilo s vydáním Windows 7, za nedlouho potom s touto funkcí přišlo i Ubuntu, ale Apple se asi rozhodl, že nebude kopírovat, a tak magnetické přichytávání oken v OS X stále chybí. Dnes bych vám chtěl představit aplikaci Cinch, která vám tuto funkci do OS X přinese.

Přestože nejpopulárnější aplikací tohoto typu je Window Magnet, rozhodl jsem se najít alternativu. Za nedlouho jsem narazil na Cinch, který na App Store stojí 5,99   Hned jsem pochopil, proč tato utilita není tak úspěšná jako její česká alternativa. Po rozkliknutí odkazu na stránky vývojářů jsem zjistil, že si můžu stáhnou časově neomezenou trial verzi. Neváhal jsem. Nyní ji vesele používám s jedním malým omezením, tím je tří sekundová hláška, že používám trial verzi.  Upozornění se zobrazí jednou za čas.

Přestože tato aplikace stojí necelých 6   umí okno jen maximalizovat a přichytit na stranu obrazovky. Pokud používáte jeden monitor a nevyžadujete přichytávání oken do rohů, Cinch vám bude vyhovovat. Osobně používám dva monitory a zde má aplikace menší problémy u okraje monitoru, kde přetahuji okno na druhý displej. Aplikace přichytí okno k okraji správně, ale už nezmění velikost okna na půl obrazovky.

Závěr

Pokud chcete zdarma nějakou jednoduchou aplikaci pro správu oken, trial verze Cinch je nejlepší volbou. Bohužel nevím, zda placená verze odstraní problémy s více monitory, nebo ne. Velkou konkurencí je placená aplikace Window Magnet, která stojí pouze 0,89   Navíc nabízí více možností přichytávání oken a klávesové zkratky. Zatím jsem ji nezkoušel, takže nevím zda funguje bez problémů na více monitorech. Závěr je tedy jasný, pokud zdarma, tak Cinch, jinak volím Window Magnet.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj