counter-strike

Counter-Strike na OS X

Pokud jste přešli na maca z Windows, tak jste asi hráli hru Counter-Strike. Je to jedna z nejméně reálnějších, ale nejvíce zábavných multiplayerových her. Přestože nejpopulárnější verze Counter-Strike 1.6 je pro PC již od roku 2003 na mac se jako nativní aplikace pře službu Steam dostala až 05. 02. 2013. Proto se asi všichni PCčkáři smějí, že na macu je nová hra 10 let stará.

Steamu šlo spíše o to, aby doplnil celou sérii Counter-Strike pro mac, jelikož nový Global Offensive byl od začátku pro Windows i pro Mac. Nechtěli představit novou hru, kterou budou webové magazíny recenzovat a udělovat hodnocení. Counter-Strike 1.6 již každý zná, kdo chtěl ten si ho například v emulátoru Wine zahrál. Nativní aplikace je lepší, takže výběr mezi Wine a Steamem je jasný. Steam je rozšířená herní platforma, takže je možné, že Counter-Strike 1.6 máte zakoupený na Steamu na Windows. Proto pro vaši peněženku nebude přechod na mac bolestivý.

Rozdíl mezi Emulátorem a Steamem

Wine

Ohledně výkonu je teoreticky Wine a Counter-Strike náročnější, ale vzhledem k náročnosti samotného Counter-Striku rozdíl mezi Wine a Steamem nepoznáte. Každý dnešní mac má výkonu na takovéto hry dost. Problém je hlavně s hraním multiplayeru, jelikož s Wine máte vysoký Ping. Dále je problém s některými klávesami jako cmd, shift a ctrl.

Steam

Výkon také není problém, ale teoreticky by zde měla být menší náročnost na hardware. Za dobu hraní Counter-Striku na OS X Mountain Lion jsem nenarazil na žádný problém, klávesy všechny fungují bezchybně. Ping je na OS X výborný, pokud hraji na stejné síti na PC s Windows a na macu s OS X 10.8. Na OS X je vždy minimálně o deset čísel menší Ping. Což je zajímavé, jelikož jako herní platforma se díky svému rozšíření považuje Windows, přesto to není nejlepší herní platforma.

Po grafické stránce mezi Wine a Steamem rozdíl není, pokud hrajete hru v režimu celé obrazovky. Pokud hrajete v okně, vidíte rozdíl pouze v názvu aplikace.Žádné komentáře.

Přidejte svůj