Photo 22.10.12 21 18 48

Cramberry – nauč se vše

Cramberry je velice jednoduchá, ale užitečná aplikace, která se neztratí v hromadě aplikací kteréhokoli studenta. Jedná se o aplikaci pro učení a opakování jakékoli látky ze školy. Nejlepší volbou je učit se v této aplikaci slovíčka cizích jazyků.

Aplikace funguje na principu nastřihaných papírků, kde si na líc napíšete otázku (slovíčko) a na druhou stranu odpověď. Ačkoli jsem psal, že dobrou volbou je učit se slovíčka, aplikace není lokalizována do češtiny a nemá žádný slovník, z kterého byste jsi vybrali slovíčka, která se chcete učit. Všechno tedy musíte zadat ručně, ale nebuďte zklamaní. I to, že slovíčka nebo cokoli jiného vkládáte do aplikace ručně, je určitá forma učení. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že naťukat sto slovíček na iPadu je dost otravné, ale naučíte se je.

Nová kartička

Poté co do Cramberry nahrnete všechno co se chcete naučit, tak máte na výběr ze dvou možností Study (Studovat) a Match (Zkouška). V režimu studování vám aplikace náhodně zobrazuje přední stranu kartiček, pokud slovíčko víte, tak zmáčknete tlačítko Show answer (Zobrazit odpověď) a kartička se otočí a podle toho zda jste odpověděli správně nebo ne, zmáčknete tlačítko correct (správně) nebo incorrcet (špatně). Pokud odpovíte dobře, dané slovíčko se za nějakou dobu objeví ještě jednou. Když se stane, že slovíčko neumíte, aplikace vás nechá jít dál, ale po nějaké době se vám bude opakovat několik slovíček, do té doby něž se je perfektně naučíte. Doporučuji nepodvádět, protože pokud odpovíte špatně Cramberry vás donutí si dané slovíčko opravdu zapamatovat. Nahoře je ukazatel, který vám zobrazuje kolik z dané látky již umíte a kolik vám zbývá.

Výběr: Study, Match
Study mod
Správně, špatně
Ukazatel
Match mod

Pokud si prohlížíte základní nabídku, tak jste si možná všimli, že u každého „balíčku“ kartiček je napsáno, kolik se jich dnes máte naučit.

Kolik se toho mám naučit?

Existují čtyři verze, první je zdarma s reklamou, kde se vám žádná skupina kartiček neuloží. A po každém zapnutí aplikace musíte látku zadávat znovu. Jako další je aplikace pro iPhone, která je placená a kde jíž funguje synchronizace dat a všechny ostatní volby. Jako poslední je verze pro iPad, s kterou mám vlastní zkušenosti a investice sto Korun českých se opravdu vyplatila. Také existuje webové řešení, které jsem zatím neměl potřebu zapínat.

Nevýhody

Jednoznačnou nevýhodou je, že pro iPhone a iPad jsou dvě aplikace, které musíte platit zvlášť. Vývojáři možná mohli implementovat nějaký slovní, ale je pravda, že tím by aplikace ztratila na univerzálnosti.
Nastavení
Sdílení
              Free verze                               Placená verze pro iPhone                                   iPadŽádné komentáře.

Přidejte svůj