dir-859-predstaveni-uvod

D-Link představil DIR-859, rychlý router bez zbytečností.

V polovině května 2016 společnost D-Link, známý výrobce síťového příslušenství pro firmy a domácnosti, představila do své obrovské rodiny produktů nový router s označením DIR-859. Jeho poselstvím je přinést do domácích a menších firemních sítí rychlou bezdrátovou komunikaci pomocí standardu AC.

Není první ani „nej“, proč je zajímavý?

Přestože se rozhodně nejedná o první AC router od D-Linku ani první router této firmy, který by dokázal v pásmu 5 GHz přenášet data teoreticky až rychlostí 1300 Mb/s, je v širokém portfoliu routerů vybavených stejnou technologií výjimečný svou „nevybaveností“. Přestože oficiálně tímto slovem router prezentovaný není, v následujících řádcích vám ukážeme, proč jej to krásně vystihuje a proč to nemusí být nutně na škodu.

Poznámka: Takto vidíme nový DIR-859 my, nejedná se o tiskovou zprávu ani propagační materiál společnosti D-Link. Slovo „nevybavenost“ by asi při přestavení produktu nikdo nepoužil.

DIR-859

Kam do portfolia firmy zapadá?

Pokud se podíváme na množinu D-Link routerů vybavených Wi-Fi standardem AC, v podstatě se dělí do třech kategorií. Herní routery s agresivním designem a maximálním vybavením, chytré routery se solidním vybavením a zajímavým designem („kávovar“) a klasické routery se střídmým designem a obyčejným vybavením.

Do poslední zmíněné kategorie se řadí nově představený DIR-859, který je vybavený nejrychlejší firmou nabízenou Wi-Fi. Nechybí mu nejaktuálnější software a možnost chytrého nastavení pomocí telefonu ani gigabitové síťové porty či zabezpečení pomocí WPA 2 nebo vestavění firewall, ale to je „vše“.

Proč vše v uvozovkách? Oproti modelům z ostatních kategorií mu chybí port USB nebo čtečka SD karet, nedisponuje chytrým směrováním Wi-Fi signálu či možností konfigurace z vnější sítě. Není vybaven výkonem překypujícím procesorem ani dvěma pásmy 5Ghz Wi-Fi.

Přehled hlavních parametrů

  • AC1750 Dual-Band gigabitový router se špičkovou Wi-Fi AC technologií a celkovou rychlostí přenosu až 1 750 Mb/s (1 300 Mb/s v pásmu 5 GHz a 450 Mb/s v pásmu 2,4 GHz)
  • 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet WAN port
  • Čtyři 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet LAN porty
  • Tři externí dvoupásmové dipólové antény pro větší dosah Wi-Fi sítě
  • Snadné a bezpečné nastavení pomocí průvodce instalací s webovým rozhraním nebo bezplatné aplikace QRS pro mobilní zařízení
  • Pokročilé zabezpečovací funkce včetně WPA/WPA2 šifrování
  • Funkce WPS (Wireless Protected Setup)

D_Link_DIR-859 back

Proč za chybějící funkce D-Link nebičujeme, ale naopak se nám nový router zamlouvá?

Již několik let používáme D-Link N router, který umožňuje správu přes cloud i připojení úložiště nebo tiskárny přes USB. Dokonce se na jeho těle nachází i čtečka SD karet. Ale „cloud“ jsem byl líný za celou dobu nastavit, USB jsem nikdy nevyužil, jelikož hned vedle mám plnohodnotný NAS. A čtečku SD karet používám, abych neztratil „historickou“ 16MB kartu.

Proto oceňujeme, že D-Link udělal router, který disponuje kvalitní Wi-Fi a neztrácí ani na softwarovém vybavení. Ale zároveň cenu zbytečně navýšil funkcemi, které ne každý uživatel využije.

Router D-Link DIR-859 AC1750 Dual-Band je u nás dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 2 999 Kč.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj