macbook eset cyber security

ESET Cyber Security pro Mac – recenze

8.8
Celkové hodnocení

Ještě před tím nežli se pustím do samotné recenze antivirového programu nebo chcete-li ochranné balíčku ESET Cyber Security ve verzi pro Mac, zaměřím se na obecná pravidla, podle kterých se objevují viry a především škodlivé programy na jednotlivých platformách se zvětšujícím se tržním podílem. Se stále se zvětšujícím podílem iOS zařízení a tím i Maců se především OS X stává mnohem zajímavější platforma pro napadení, díky klasickému provedení počítačového plnohodnotného operačního systému. Jak je ale riziko získání nějakého škodlivého software nebo přímo viru pro OS X velké a nejsou obecně antivirové programy pro Mac ochranou našeho okolí, počítačů s Windows ve stejné síti a počítačů, se kterými sdílíme flashky a externí disky?

Nebrzdí, nevím o něm, a tak to má být!

Kdybych neotevřel okno programu před začátkem psaní recenze, ani bych nevěděl, jak vypadá. Což je z mého pohledu dobře. Nezajímá mě antivirový program, nechci ho vidět a ani zjistit nějaké zpomalení Macu. To vše ESET Cyber Security splňuje. O aktivitě programu mě informuje malá ikonka v oznamovací oblasti v pravém horním rohu obrazovky, o kterou se upřímně jednou za čas zajímám a když nesvítí zeleně, tak se podívám, co se děje. Pro někoho otravnou, pro mě naopak příjemnou funkcí je oznamování nových aktualizacích operačního systému, kdy se vám nad všemi právě spuštěnými okny otevře hláška s oznámením neaktuálnosti OS X a vybídnutím k spuštění aktualizačního nástroje, čímž je myšlen App Store. Tato funkce je sice hezká a příjemná, ale v novém OS X Yosemite, který nabízí automatické upozorňování a instalaci aktualizací je bohužel již lehce nadbytečná.

eset cyber security

Jak mě ESET chrání?

Za půl roku používání ESET Cyber Security jsem pomocí rychlé a kompletní kontroly odhalil tři velmi nebezpečné soubory, což je z mého pohledu malé číslo, ale jsem rád, že si je na disku neschovávám do dnes a že se o ně ESET náležitě postaral. Podle statistik došlo celkem k vyléčení 207 souborů. Funkce ochrany webu a e-mailu je podle mě jedna z neužitečnějších, jelikož za poslední týden mi odstranila škodlivou přílohu z patnácti nevyžádaných e-mailů. Zde je krásně vidět, že funkce antivirového programu nebo-li spíše ochranného balíčku není jen v ochraně proti škodlivému softwaru a virům, které se na OS X, díky Bohu, stále vyskytují jen zřídka, ale především se vás snaží ochránit před obecnými nástrahami internetu, které na vás číhají na všech platformách a zařízeních.

Zajímavou možností je blokování výměnných médií, která, myslím, osloví především firemní zákazníky, kde tím své počítače ochrání od zanášení počítačové sítě hrozbami z osobních úložných přenosných jednotek. V domácnosti je jedná o funkci prakticky nevyužitelnou, pokud chcete svůj Mac používat způsobem, jak jsme dnes všichni zvyklí.

eset cyber security

Vzhled

Pokud jste někdy používali počítač s nainstalovanou ochranou od firmy ESET, nic vás nepřekvapí. V případě, že se s aplikacemi od ESETu seznamujete, budete mile překvapeni minimalistickým rozhraním, které nikoho nenadchne, ale také neurazí. Obyčejní uživatelé vidí na domovské obrazovce jasně napsaný status ochrany Macu a „geekové“ se pomocí několika kliknutí mohou kochat několika stránkovými protokoly o nalezených hrozbách, událostech a léčených souborech.

Shrnutí

Osobně nevím, zda bych si licenci programu ESET Cyber Security zakoupil, ale musím říci, že člověk se při používání internetu cítí nějak tak více v pohodě, když vidí, že je chráněn a nebyla objevena žádná hrozba. Jak jsem již psal v článku, virů určených přímo pro OS X je stále malé množství a pořízení antivirového programu je otázkou ochrany vašich cest na internetu a především vaší e-mailové komunikace. Dalším hlediskem je také ohleduplnost ke spolupracovníkům s Windows, které pro vás neškodný soubor může vážně zasáhnout. Zajímavostí na závěr je ochrana vašich sociálních sítí, která by snad měla být při dnešním počtu aktivních Facebook účtů samozřejmostí, jako antivirový program a zapnutý firewall na každém počítači (myšleno stroj s Windows).

Přejít na stránky ESET.cz

Přehled antivirových programů pro OS X

Pokud vás tento článek zaujal, můžete se podívat, jak jsme tento program rozdávali Vám čtenářům.

eset cyber security

Celkové hodnocení


Vliv na rychlost Macu
10
Počet nalezených hrozeb
9
Viditelnost funkčnosti ochrany
10
Vzhled aplikace
8
Cena
7
Žádné komentáře.

Přidejte svůj