Snímek obrazovky 2014-03-22 v 22.18.42

iCON Prague 2014 – 1. den

Nestihli jste sobotní iCON, tak to vás upřímně lituji, ale ještě máte možnost v neděli, kdy bude pokračovat festival iCON Prague 2014 v plném proudu. Musím říct, že všichni přednášející ze sobotní části iCON Mánie byli bezvadní. Pokud se podíváme na reklamní přednášky, tak zde jsme se také nenudili. Nejzábavnější bylo „divadlo“ od EasyStore, který nám při tom ukázal produkty, které jsi můžete prohlédnout na jejich stánku. Druhá reklamní přednáška, která mě opravdu pobavila, byla od společnosti Creed, kde se rozbíjel Samsung Galaxy S4 a celá jejich přednáška byla lehce agresivně postavená proti ostatním výrobcům, díky čemuž se tato přednáška krásně odlišila od všech ostatních.

Snímek obrazovky 2014-03-22 v 22.13.20

Úplně za začátku se losovalo o 30 výher od partnerů iCONu a opravdu vyhrával skoro každý, při dalších přednáškách se ostatní mohli zapojit do dalších soutěží, kde se vyhrávali fólie pro iPhone, sluchátka, obaly a další.

Samotné přednášky byly skvělé a hlavně z vlastních zkušeností autorů. První přednáška od Honzy Březny byla zaměřena na používání iPadu namísto klasického MacBooku při fotografických výpravách. Konečně jsem se dozvěděl,  jak lze smysluplně využít 128 GB iPad.

Snímek obrazovky 2014-03-22 v 22.14.12

Další částí programu bylo natáčení nejslavnějšího videocastu pro Apple komunitu Digit, kde Chris Griffiths ukázal na čem pracuje a jak se dají efektivně vytvářet myšlenkové mapy na OS X a jak pomocí grafického rozhraní různých „bublin“ můžete řídit funkci týmu. Konkrétně se jednalo o aplikace IMindMap 7 pro tvorbu myšlenkových map a DropTask pro organizaci úkolů v týmu.

digit_logo_3

Dále probíhali přednášky, kterých jsem se neúčastnil a které jsem již zmiňoval v úvodu.

Snímek obrazovky 2014-03-22 v 22.13.31

Zajímavá byla přednáška společnosti ESET, jelikož o OS X je známo, že pro něj viry neexistují (skoro). Potvrdilo se, že riziko je opravdu malé oproti Windows, ale existuje multiplatformní škodlivý kód, který vás může napadnout i na macu. Proto pokud opravdu chcete mít svoje hesla jen pro sebe a peníze posílat jen tomu komu chcete, určitě se vyplatí zítra zastavit na stánku firmy ESET.

Nepřehlédněte také naší Velkou vědomostní soutěž, kde můžete vyhrát licenci antivirového programu od firmy ESET.

Dále následovala přednáška od vydavatelství časopisu Dotyk, což je první čistě tabletový týdeník v Česku. Po vyslechnutí všech výhod spojených s elektronickým vydáváním magazínu mě až zaráží, že se již neobjevilo více takovýchto projektů. A stále je nejpoužívanější formát pro elektronické vydání časopisů a magazínů obyčejné PDF, někdy obohacené o nějaký odkaz.

U přednášek týkajících se využití iOS zařízení převážně iPadů ve školách a školkách mě opravdu zaujalo, že existuje opravdu velké množství kvalitních aplikací, které se dají využít i pro výuku v českém jazyce.

Přednášku Na stáž do Apple jsem bohužel nestihl.

Tak to je naše pozvánka na zítřejší nedělní část iCON Prague 2014, kam vás tedy za celou redakci zveme. Za sobotní den máme hlavu plnou jak zážitků, tak hodnotných informací, které snad postupem času nějak zpracujeme a využijeme při naší práci s Apple zařízeními.
Jdu na iCON 2014 22. a 23. 3.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj