icon uvod

iCON Prague 2015 – Apple Watch poprvé v Praze

Největší v Evropě, Národní technická knihovna, SuperApple, Applistě, MacForum, Mike Rohde, Petr Mára a mnoho dalších. Nenapadá vás nic, co všechny tyto slova spojuje? V tom případě myslím, že jako český Apple magazín máme povinnosti vás, naše čtenáře, informovat o festivalu moderních technologií iCON Prague 2015, který se bude konat v Praze v Národní technické knihovně od 24. do 26. dubna 2015.

Již třetí ročník festivalu, který se hned na začátku stal nejlepším v Evropě.

Jak předcházející tak i letošní třetí ročník festivalu iCON Prague se skládá ze čtyř částí. První část nazvaná iCONfestival je základ celé akce a zcela zdarma vám umožní projít si areál knihovny, který bude, doufáme, jako i minulý rok plný pozitivně naladěných lidí s chutí k využívání dostupných technologií na maximum, navštívit přednášky nejen zástupců jednotlivých firem a partnerů festivalu, dokonce svoji show si pro vás za spolupráce s Logitechem připravil i český YouTuber neboli producent populárního video obsahu na platformě YouTube MenT, kterého budou znát především mladší čtenáři,  zastavit se můžete i u některého z mnoha stánku českých i zahraničních firem, které si pro vás na výstavní ploše připraví přehled svých nejnovějších služeb a produktů pro rok 2015. V prostoru před Národní technickou knihovnou bude připravené nejpopulárnější elektronické auto současnosti, ano mluvím o Tesle, které pro návštěvníky festivalu bude mít připravené společně se službou Liftago speciální prodloužené jízdy a pokud budete mít zájem, může vás krom projížďky hodit i domu. Celkem se v sekci iCONfestival můžete těšit na 21 nezapomenutelných zážitků jejichž úplný seznam naleznete na webu iCONPrague.com.

icon

Na Apple Watch musíme do zahraničí! Ale kdeže.

Pouze výstavní stánky a přednášky zástupců jednotlivých firem to by nebyl iCON, jak ho známe. Samozřejmě ani na třetím ročníku této skvělé a obsahem překypující akci nebude chybět část iCONference, kde proběhne několik přednášek zaměřených na správně využívání technologií, díky čemuž nezůstaneme sedět u počítače s otevřeným Facebookem, ale začneme jej používat opravdu takovým způsobem, aby nám pomohl posunout se jak v pracovním tak osobním životě. Jako první zazní přednáška jednoho ze zahraničních hostů Mika Rohdena, který vás naučí vytvářet poznámky tak skvěle, že na to budete moci balit holky. Jako další nám Thomas Hellum vysvětlí, jak ze šití udělat zábavnou show. Další na řadu přijde ukázka známého poznámkového nástroje Evernote, který toho zvládne mnohem víc než jen zápis poznámek. A po polední přestávce přijde hřeb dne české představení chytrých hodinek Apple Watch, které nám ukáže Petr Mára společně s Martinem Vymětalem. Poté budou až do šesté hodiny odpoledne pokračovat další přednášky. Jak myslíte, že může využít švec iPhone ke zlepšení svého podnikání? Také vás to zajímá, tak se ve tři hodiny uvidíme v NTK. Část iCONference bude probíhat pouze v sobotu, proto chcete-li vidět Apple Watch na vlastní oči, jedná se o opravdu výjimečnou příležitost. Přehledný seznam jednotlivých přednášek naleznete zde.

icon konference

Nejlepší čeští lektoři na jednom místě, to si nesmíte nechat ujít!

Jak řekl Petr Mára a Martin Vymětal ve svojí společné videoupoutávce na třetí část letošního iCONu, iCON Tréning, ti nejlepší vás naučí jak prezentovat jako ten nejlepší, jako bohužel již zesnulý Steve Jobs. My s radostí můžeme potvrdit, že vás opravdu budou učit ti nejlepší v oboru. Krom umění prezentace budou v rámci tréningů zahrnuta i témata z iCONference, takže se po spíše teoretické prezentaci pro širší veřejnost můžete s menší skupinou přesunout na tréning, kde s vámi lektor daná témata bude probírat krok po kroku. Kromě velmi podrobného cvičení vás potěší i cena kurzů, která začíná na 390 Kč. Podrobnější informace a přesný program naleznete zde.

Nezapomnělo se ani na vývojáře.

Vývojáři se musí do Národní technické knihovny dostavit o den dříve než všichni ostatní, jelikož přednášky ze čtvrté části iCONdev začínají od dvou hodin v pátek. Takže až my budeme sedět v sále a sledovat, co vše již nyní Apple Watch dokážou, vývojáři již budou moci pracovat na dalších a lepších aplikací pro naše chytré hodinky.

icon NTK

Opět se nemůžeme dočkat…

Stejně jako každý rok od prvního iCONu jeho největším mínusem je naše nerozhodnost a chtíč vidět vše. Což je ve výsledku jeho plus, protože dokáže opravdu vždy zaujmout a potěší jak méně znalé uživatele tak i odborníky. Doufáme, že se na iCON těšíte stejně jako my a že si nenecháte ujít českou premiéru Apple Watch. Uvidíme se v sobotu, zatím si můžete prohlédnout podrobné informace a přesné názvy přednášek na webu festivalu iCONPrague.com.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj