IFA 2016 uvodní 2

IFA 2016: Proč by měl tento veletrh zajímat i Apple fanoušky?

Všichni se těšíme na nový iPhone a dlouho očekávané MacBooky. Nezapomínejme ale na skvělí veletrh spotřební elektroniky IFA, který se koná v Berlíně na výstavišti Messe těsně před slavnou zářijovou Apple konferencí. Na veletrhu IFA 2016 Apple samotný nevystupuje, přesto zde můžou jeho fanoušci nalézt mnoho zajímavého příslušenství pro iPhony, iPady i MacBooky. To je také důvod, proč jsme se již podruhé vydali na tuto neobyčejnou akci. Chceme i vám, kteří netoužíte po celodenním chození po výstavních halách, ukázat, jaké jsou nové trendy v příslušenství a co užitečného byste si případně mohli přát pod stromeček. Mnoho z vystavovaných produktů míří právě na před vánoční trh.

Jak vám veletrh IFA přiblížit? Je to takový evropský CES…

Slyšíte o veletrhu IFA poprvé? Nevadí, právě proto jsem si pro vás připravil několik zajímavostí a informací, které vám pomohou s utvořením obrázku o tom, jak velká a významná akce se ve stínu známějšího amerického veletrhu CES u nás v Evropě odehrává.

IFA 2016 haly 2

IFA 2016 je tak velká, že jsou pro novináře připraveny speciální autobusové linky uvnitř výstaviště.

První ročník veletrhu IFA se konal v prosinci roku 1924 v jedné hale výstaviště. Celkem se jej zúčastnilo 242 vystavovatelů. Dnešní podoba se rozrostla do celého výstaviště a vyplnila tak všech 26 dostupných hal o celkové výstavní ploše větší než 150 000 metrů čtverečních. Počet vystavovatelů se z řádů stovek pomalu přesouvá do řádů tisíců s aktuální hodnotou přesahující 1 600 firem. Mezi tyto společnosti se řadí velké korporace v čele s Microsoftem, LG, Sony a dalšími. Tyto společnosti si pro sebe zabírají celé výstavní haly a jejich prezentace jsou monstrózní. Na proti tomu v části iZone nacházíme malé stánky, ale o to více pro Apple fanoušky zajímavé. Ze známých společností mohu zmínit Zagg, Lacii, Parallels Desktop nebo Hyper, který jsme zde našli minulý rok. Mezi nové objevy se řadí výrobce stojánků Rain Design a společnost Brydge, která zde vystavuje luxusní klávesnice pro iPady.

Jak velký je veletrh v počtu návštěvníků?

Veletrh IFA se koná vždy na konci léta. Letošní termín vyšel na 2. až 7. září. To je čas, kdy se krom novinářů může na veletrh podívat kdokoliv. Dva dny předtím probíhají takzvané Media Days, při kterých společnosti představují na tiskových konferencích nové produkty pro letošní podzim/zimu. Za celých šest dní výstavy navštíví veletrh přes 240 tisíc lidí.

Věřím, že jsem vás navnadil na letošní konaní veletrhu a že budete náš web sledovat i nadále. V blízké době by se měla objevit nová videa přímo z veletrhu IFA 2016 a společně s nimi i články o zajímavých produktech.

IFA 2016 haly

Na první pohled haly připomínají továrny, jen se zde místo dělníků pohybují obchodní zástupci v nejnovějších vozech značky Mercedes.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj