ilife_by_ccard3dev-d6v64np

iLife zdarma z App Store

Když Apple přešel kompletně na distribuci svého softwaru přes App Store, přemýšlel jsem, jak to bude s balíčkem iLife, který je na každém novém macu nainstalovaný. Co když přeinstaluji OS X, to si budu muset iPhoto a další koupit? Když Apple dodával ke svým počítačům DVD s iLife, vše bylo jasné. Když začali dodávat USB flash disk, byla to jen evoluce. Nyní asi málo kdo tuší, jak to vlastně funguje.

Podobně, jako se před spuštěním instalace OS X z recovery oddílu kontroluje zda máte na systém nárok, to funguje i při instalaci aplikací z balíčku iLife. Pokud nainstalujete čistý systém, je opravdu čistý, nenajdete zde ani jednu aplikaci z iLife. Ale nebojte se, o nic jste nepřišli. Když otevřete App Store a přepnete se na záložku Purchases, zobrazí se vám nabídka s aplikacemi GarageBand, iMovie a iPhoto. Po přijmutí této nabídky zadáte Apple ID, se kterým se aplikace svážou. Poté se ověří unikátní hardwarový klíč vašeho maca, Apple zjistí, zda máte na tuto službu nárok. Aplikace se vám samozřejmě objeví v zakoupených položkách.

Musím Apple pochválit za to, jak všechno pěkně vymyslel. Nemusíte se tedy bát, že přeinstalací systému ztratíte multimediální programy z balíčku iLife. Zároveň nemusíte někde schovávat DVD, které by mohlo být někdy v budoucnu nečitelné. Jen nesmíte zapomenout, k jakému Apple ID je balíček připojen.
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj

Post a new comment