wifi_bars_iphone_5_hero

Jak odstranit položku Others/Ostatní?

Položka Ostatní bývala noční můrou mnohých uživatelů iOS zařízení, hlavně v dobách iOS 4. Dnes již tento problém řeší méně uživatelů, ale myslím si, že je to stále aktuální téma. Na internetu lze najít případy, kdy Others dosahuje velikosti přes 3 GB. Osobně se moje „Ostatní“ data drží na hranici 2 GB, ale stejně je to nepříjemné, když vám na 16 GB zařízení zabírá místo něco, u čeho nevíte, co si pod tím představit.

Co se může v Others nacházet?

Jen vaše data, tím chci naznačit, že v několika internetových diskuzí jsem narazil na to, že lidé k této položce přistupují jako ke zlu. Jako kdyby se zde ukládalo něco, co je úplně zbytečné pro uživatele a jen to zabírá místo. Ale chápu, že jde těžko si představit, co se zde skrývá. Z mého pohledu to Apple myslel dobře, jelikož pod touto položkou se může nacházet skoro cokoliv, proto označení Ostatní.

Jak odstranit položku Ostatní?

1) Jediná možnost, jak úplně odstranit Others, je obnova (restore) iOS zařízení.
2) Pokud poté obnovíte iZařízení ze zálohy. Nahraje se zpět i položka Ostatní.
3) Výsledek vašeho úsilí je zmenšení o několik stovek MB.

Další možnost

1) Proveďte Restore.
2) Začněte zařízení používat jako nové.

Nesmíte ale zapomínat, že všechno se vám z iCloudu neobnoví. Přijdete o zprávy, hovory a tak dále. Stejně se vám po znovu nainstalování všech aplikací zvětší položka Ostatní minimálně na 500 MB.

Zmenšení položky Ostatní bez obnovení zařízení?

1) Stáhněte a nainstalujte aplikaci PhoneClean.
2) Otevřete ji.
3) Připojte vaše iZařízení.
4) Zvolte možnost Quick Clean.
5) Nyní si můžete zvolit, jaké položky nechce smazat nebo naopak co smazat chcete.
6) Stisknutím „Start Scan“ spustíte skenování.

7) Po dokončení skenování si můžete prohlédnout vše, co program hodlá odstranit.
8) Stisknutím „Clean“ zahájíte mazaní.

9) Je hotovo. Jak jste mohli vidět, u mě se uvolnilo 100 MB. Což myslím, že je úplně zanedbatelné.

Jak uvolnit více místa?

1) Pokud chcete uvolnit ještě více místa, můžete zkusit položku Deap Clean, zde doporučuji vypnout mazání Call History, Messages a položky spojené s prohlížečem Safari.
2) Po stisknutí tlačítka „Start Scan“ se vaše zařízení začne zálohovat, následně by mělo proběhnout skenování zařízení.

3) Další kroky by měli být stejné jako Quick Clean. Bohužel mně aplikace vždy po dokončení zálohy spadne.

Závěr

Doufám, že jste na svých iOS zařízeních uvolnili více místa než já a neměli jste problém s padáním aplikace. Položku Ostatní neberte jako zlo, jsou v ní uložená vaše data, takže její velikost v podstatě sami ovlivňujete. Bohužel se jen těžko hledá, co jí dělá tak velkou. Někdy to dělají jen iMessages. Hlavně v případě, že si přes ně posíláte hodně fotek a videí, které se následně ukládají do paměti zařízení. To jednoduše odstraníte smazáním historie. Doporučuji vám, nedělejte Restore, kvůli položce Ostatní se to nevyplatí.

Otázka pro čtenáře: Pokud jste provedli Deap Clean, zajímá mě položka iOS Tune-up. Pocítili jste nějaké zrychlení vašeho zařízení? Odpovědi pište do komentářů pod článkem.Žádné komentáře.

Přidejte svůj