apple-september-2016_tim-cook

Jak probíhalo představení nového iPhonu 7?

Na rozdíl od většiny ostatních Apple prezentací dnes se začalo krátkým videem, kde britský komik James Corden veze generálního ředitele Tima Cooka na zahájení samotné události. Video vtipně naráží na představení nového iPhonu 7. V průběhu scénky se zapojí i zpěvák Pharrell Williams. S končícím videm přichází na pódium samotný Tim Cook a zdraví všechny přítomné novináře.

Dlouho se na pódiu nerozhlížel a hned se vrhl na typickou číselnou rekapitulaci úspěchů společnosti Apple. Zmínil například 17 miliónů platících uživatelů hudební služby Apple Music, 140 miliard stáhnutí aplikací z obchodu App Store a 106% nárůst počtu stažení v posledních dvou měsících.

Legendární tvůrce videoher Shigeru Miyamoto představuje Super Mario Run pro iOS.

Legendární tvůrce videoher Shigeru Miyamoto představuje Super Mario Run pro iOS.

Na prezentaci se ukazoval i nový software.

Čísla šla rychle stranou a z App Store se prezentace přes hry rychle přesunula k nové mobilní hříčce Super Mario Run, kterou nám přišel představit samotný otec Mária Šigeru Mijamoto, japonský tvůrce her společnosti Nintendo. Ve zkratce se jedná o běžnou skákačku exkluzivní tím, že obsahuje originálního Mária. Krátký popis zahrnoval ukázku jednoduchého ovládání jednou rukou a soupeřivý mód, kde se prezentátor rozhodl překonat Phila Shillera, seniora viceprezidenta pro celosvětový marketing.

Apple daruje zařízení potřebným školám.

Po zábavné prezentaci se na pódium vrátil Tim Cook s vážnějším tématem vzdělání. Zmínil užitečnost Apple produktů ve školství a ukázal, jakým způsobem se společnost podílí ve spojení s ConnectED na rozšiřování moderních technologiích v místech potřeby. Hlavní zapojení Applu spočívá samozřejmě v darování výpočetní techniky, to znamená iPadů, MacBooků i Apple TV.

Susan Prescott, vice prezidentka produktového marketingu, demonstruje spolupráci v reálném čase v nových iWork.

Susan Prescott, vice prezidentka produktového marketingu, demonstruje spolupráci v reálném čase v nových iWork.

Balíček iWork umožňuje současnou spolupráci na dokumentech.

Tím se prezentace plynule přetočila k softwarovému balíčku iWork, který nyní bude umožňovat týmovou spolupráci na dokumentech v reálném čase. Propojení by mělo fungovat napříč platformami od mobilního iOS přes web po desktopový macOS. Stabilita a propracovanost nové funkce byla demonstrována na úpravě právě používané prezentace, což vypadalo velmi působivě oproti obyčejným ukázkám.

Jeff Williams představil nové Apple Watch Series 2.

Jeff Williams představil nové Apple Watch Series 2.

Jak je Apple úspěšný v porovnání s klasickými prodejci hodinek?

Softwarové aktuality ukončily předehru před hlavním obsahem prezentace. Na řadu přišly Apple Watch. Nejprve se slova ujal Tim Cook, který prezentoval úspěšnost společnosti mezi výrobci hodinek, konkrétně zmínil druhé místo mezi nejlepšími prodejci hodinek a titul nejlépe prodávaných hodinek, poté pozval na pódium Jeffa Williamse, provozního ředitele a vedoucího pracovníka projektu Apple Watch, který začal s rekapitulací novinek systému watchOS 3. Poté se prezentace lehce zvrhla do ukázky nové aplikace Pokemon Go pro Apple Watch. Nejzajímavější částí ukazované aplikace bylo propojení hry s aktivitami.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj