apple-september-2016_tim-cook

Jak probíhalo představení nového iPhonu 7?

Představení iPhonu 7 zahájil Jony Ive, senior vice president produktového designu, z videa, ve kterém zmínil několik vlastností nové temně černé varianty. Ta téměř skrývá plastové proužky antén a její povrch je velmi podobný zrcadlu. Po videu převzal prezentaci Phil Schiller, senior viceprezident pro celosvětový marketing, který novinky iPhonu 7 rozdělil do deseti bodů.

Phil Schiller odhalil nové iPhony 7 a 7 Plus.

Phil Schiller odhalil nové iPhony 7 a 7 Plus.

iPhone 7 a 7 Plus, velmi příjemná evoluce.

Prvním probíraným bodem byl v návaznosti na úvodní video nový povrch. Tělo je stále hliníkové, ale novým způsobem leštění se docílí povrchu lesklého podobně jako zrcadlo. Zároveň bylo zmíněno, že se jedná o nejdokonalejší tělo iPhonu vůbec. Nový překlad této varianty je temně černá. Dále populární vesmírně šedou nahradí u iPhonu 7 černá. Ostatní barevné varianty zůstaly nezměněné.

Tlačítko plochy, jak jsme jej znali, je pryč.

Druhým bodem bylo ikonické tlačítko plochy, které je s iPhonem od jeho první verze. Nyní je spolehlivější a rychlejší a to díky technologii Force Touch, kterou už v minulosti Apple vyzkoušel na svých hodinkách i trackpadech u Maců. Nové tlačítko se tedy vůbec nehýbe a celou iluzi kliknutí vytváří vibrace z modulu Taptic Engine. V závislosti na prováděné činnost vývojáři budou moci přidávat různé způsoby odezvy.

Nový iPhone 7 a 7 Plus v temně černé variantě.

Nový iPhone 7 a 7 Plus v temně černé variantě.

Třetí novinkou se stala vodě a prachu odolnost všech variant nového iPhonu 7 a 7 Plus. Nový telefon obdržel certifikaci IP67. Konkrétně číslo 6 značí kompletní prachu odolnost a číslo 7 říká, že telefon vydrží ponoření po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru pod hladinou.

Ne jedna, ale hned dvě nové „kamery“.

Čtvrtým bodem se stala nová kamera. Větší čip je o 60 % rychlejší a o 30 % úspornější. Objektiv se světelností F 1,8 vpustí na čip o 50 % více světla. Vylepšená stabilizace v případě potřeby umožní až třikrát delší expozici. Nově se nachází v iPhonu 7 i 7 Plus. V blesku se změnilo rozestavení diod. Ten je nyní o 50 % silnější a dosvítí do dvojnásobné dálky než předchozí model. Kamera je schopna zaznamenat širší barevné spektrum a aby bylo možné kvality nového fotoaparátu vidět a využít, umožňuje iPhone 7 ukládat fotografie ve formátu RAW.

Přední kamera nyní disponuje 7 magapixely.

Větší model iPhone 7 Plus dostal hned dvě nové čočky fotoaparátu. První je standardní širokoúhlá s ohniskem 28 mm pro běžné záběry a druhá s ohniskem 56 mm je určena pro přiblížení. Nová kamera většího modelu nabízí efektivně dvojnásobný optický zoom. Ve výchozí aplikaci Fotoaparát můžete digitálně obraz přiblížit až desetkrát.

Vylepšení se dostalo i na loňskou novinku Live Photos, které jsou nyní stabilizované a uživatelsky editovatelné.

Nový fotoaparát nabídne obraz podobný drahým zrcadlovkám.

Na podzim do nových iPhonů 7 přibude pomocí softwarové aktualizace nový styl focení. Bude nazvaný portrét a pomocí softwarového rozpoznávání scény umožní vyfotit fotografie s rozostřeným pozadím. To je velmi žádaný efekt, kterého uživatelé prozatím mohli dosáhnout jen použitím zrcadlovky.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj