apple-september-2016_tim-cook

Jak probíhalo představení nového iPhonu 7?

Devátou novinkou je integrace technologie Felica, což je zjednodušeně NFC v Japonsku, do nového iPhonu 7. Díky tomu bude moci fungovat služba Apple Pay bez omezení v nové zemi.

Vnitřnosti nejrychlejšího telefonu jsou ještě rychlejší, ale myslelo se i na úsporu energie.

Desátá a poslední novinka byla označena jako výkon, mluvilo se tedy o nových vnitřnostech iPhonu 7. Nové iPhony pohání čip Apple A10 Fusion, který oproti předchůdci disponuje čtyřmi jádry. Dvě z jader jsou výkonná a budou pracovat při náročných operacích, jako je hraní her, střih videa či úprava fotek. Tyto jádra jsou o 40 % rychlejší než ty v iPhonu 6S a o 120 % výkonnější než první iPhone. Druhá dvojice je úsporná a bude zajišťovat chod telefonu při nenáročných operacích, jakými jsou prohlížení e-mailů, webu nebo psaní dokumentů. Zajímavostí je, že nový procesor obsahuje 3,3 miliardy tranzistorů.

Nový grafický čip zvládne 400 létajících opic i úpravu fotografií v RAWu.

Grafický čip byl také aktualizován. Nyní je o 50 % rychlejší než předchozí generace a zároveň úspornější. To až o 240 % oproti původní generaci iPhonu. Nový grafický čip iPhonu 7 by měl být schopen vykreslovat detaily ve hrách na stejné úrovni jako dnešní konzole. Aby Apple podložil svoje tvrzení, pozval na pódium vývojáře hry OZ Broken Kingdom z herního studia This Game Studio, kteří zde demonstrovali bojovou scénu na jejímž pozadí se pohybovalo 400 létajících opic. Praktičtější ukázkou bylo editování fotografie formátu RAW v mobilní verzi softwaru Adobe Lightroom.

Heather Price, spoluzakladatelka studia This Game Studio, předvádí nové možnosti ve hrách s využitím výkonu iPhonu 7.

Heather Price, spoluzakladatelka studia This Game Studio, předvádí nové možnosti ve hrách s využitím výkonu iPhonu 7.

Nový úsporný čip Apple A10 Fusion průměrně přidá 2 hodiny výdrže iPhonu 7 oproti 6s a hodinu iPhonu 7 Plus oproti 6S Plus.

Kdy a za kolik si nový iPhone koupíme v České republice?

Ceny zůstaly zachovány na úrovni předchozích modelů, ale oproti loňskému roku byla zdvojnásobena velikost úložného prostoru. Nový iPhone 7 32 GB začíná na 21 190 Kč, 128GB model pokračuje na 24 390 Kč a nejvyšší model 256 GB končí na 27 590 Kč. Vetší model s lepší kamerou, iPhone 7 Plus, začíná na 24 990 Kč, 128GB model pokračuje na 28 190 Kč a nejvyšší model 256 GB končí na 31 390 Kč. Nové iPhony 7 budou v České republice dostupné od 23. září.

Barevné varianty nového iPhonu 7 Plus. Rose gold, zlatá, stříbrná, černá a temně černá.

Barevné varianty nového iPhonu 7 Plus. Rose gold, zlatá, stříbrná, černá a temně černá.

Loňské modely jsou levnější s větší kapacitou.

Společně s iPhony 7 se budou nadále prodávat i iPhony 6S, u kterých Apple snížil cenu a nečekaně také zvýšil úložný prostor základního modelu. Cena za iPhone 6S 32 GB začíná na 17 990 Kč a končí s 128GB variantou na 21 190 Kč. Vetší iPhone 6S Plus začíná s 32 GB na 21 190 Kč a končí s 128 GB na 24 390 Kč.

Nadále se bude prodávat i malinký iPhone SE a to za stejné ceny i varianty jako doposud. To znamená 16 GB za 12 990 Kč a 64 GB za 14 590 Kč.

Zpěvačka Sia na pódiu s jejím novým singlem "The Greatest".

Zpěvačka Sia na pódiu s jejím novým singlem „The Greatest“.

Cenovky a dostupnost nových iPhonů byla poslední tečka od Phila Shillera. Poté nastoupil zpět na pódium Tim Cook a ještě před zahájením každoročního mini koncertu poděkoval všem zaměstnancům za úžasnou práci. Poté vystoupila australská zpěvačka Sia Furler s americkou tanečnicí Maddie Ziegler. Po představení již více neformálně přišel Tim Cook a vyzval novináře k vyzkoušení nový produktů. Poté se začal osobně věnovat zpěvačce a tím skončila nejočekávanější Apple prezentace celého roku.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj