Snímek obrazovky 2013-01-23 v 19.19.46

Jak se hraje Minecraft na OS X?

Hra, která zasáhla celý svět online her, se samozřejmě dá hrát i na Mac OS X. Minecraft je hra, kde se ve vygenerovaném světě pohybujete se svojí postavičkou a stavíte si budovy, hrady, tunely a mnoho dalších staveb, ale také můžete pomáhat vesničanům a chovat zvířata. Ale to asi všichni víte. Můžete hrát sami, nebo hrát online na nějakém serveru, což považuji za nejlepší věc na celé hře, ale při hraní na OS X jsem narazil na pár zádrhelů, které vám popíšu. Rovnou ale musím prozradit, že se nejedná o zásadní chyby a některé jsou způsobené mojí neznalostí.
Hra se neseká a na všech současných macích běží na maximální detaily bez problémů. Pokud máte IP vašeho oblíbeného serveru, hned při kopírování IP zjistíte, že zkratka CMD+V nefunguje a musíte použít zkratku z Windows CTRL+V. To je jen malý problém, který vás nějak neomezuje.
Po připojení do hry, jsem měl problém s tím, že jsem nemohl psát do chatu, ale to bylo způsobené chybným nastavením.


Na další problém narazíte při popisování cedulek na truhlách a dveřích. Jelikož nefunguje klasická Windows zkratka CTRL+ALT+F/G. Musíte použít zkratku ALT+tlačítko pro lomítko/závorku.

Přidáno 3 komentářů

Přidejte svůj
  1. Hynek

    Dobrý den,
    mám takový problém nevím jak pří hraní MC na macu zapnout souřadnice. Ve windows to jde klasicky přes F3, avšak na macu toto nefunguje. Nevíte někdo co s tím? Děkuji

    • Kryštof Woldřich

      V macOS řada funkčních kláves ve výchozím nastavení funguje jako ovládací tlačítka pro jas obrazovky, zvuk a tak dál. Pokud chcete stisknout některou z „F“ kláves, použijte společně s danou klávesou tlačítko „fn“.


Post a new comment