135471-1280

Jak udělat z iPadu "populární" netbook? + Soutěž

Čtrnáct dní uplynulo jako voda a je tu konec našeho testu klávesnice Ultrathin Keyboard Folio pro iPad mini od společnosti Logitech. Děkujeme za zapůjčení společnosti Dataconsult, která poskytla i pouzdro do soutěže. Jak jsme tedy z iPadu mini ten netbook udělali?

Obsah balení

V balení naleznete samozřejmě samotné pouzdro, napájecí microUSB kabel a několik papírků, které stejně nikdo nečte. Co mě opravdu zaujalo, byl návod na vyndání baterie z pouzdra. Po několika minutách jsem zjistil, že se jedná jen o nějaké upozornění. Musím říct, že z pouzdra bylo opravdu cítit, že je nové. Něco jako když vám kurýr přiveze ještě teplou pizzu.

Párování

Pro párování stačí zapnout Bluetooth na vašem iPadu a stisknou malé tlačítko na pravé straně pouzdra. Chtěl bych podotknou, že klávesnice je typu QWERTY, to znamená, že zde nejsou vyobrazeny české znaky a je prohozené písmenko Z a Y, ale pokud se při psaní nekoukáte na každé tlačítko a pamatujete si lehce české znaky z jiné klávesnice, nebude vám dělat žádný problém napsat větu: Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy. Samozřejmě klávesnice funguje výborně i ve spojení s Macem, kdy vám samotné pouzdro slouží jen jako stojánek k iPadu. Nezdá se to, ale toto spojení iPadu, Macu a této malé klávesnice je zajímavé a užitečné. Samozřejmě se nedočkáte komfortu plnohodnotné velké klávesnice.

Používání

Klávesnice mě na první pohled velice překvapila, přestože je malá, dlouho si na ni zvykat nemusíte. Materiál je příjemný na dotek a nejsou na něm znatelné otisky prstů. Vnější povrch pouzdra je lehce pogumovaný, což způsobuje zachytávání nečistot na okraje pouzdra. Ale není to nic vážného, hadřík pro čistění displeje vše vyřeší. Pouzdro je opravdu ultra tenké, jak již plyne z názvu. Váha nepřesahuje 200 g, takže váš iPad bude stále tenký a lehký. Ve spodní řadě kláves mě zaujalo tlačítko Command, které známe z Maca. Co tím chtěl Logitech naznačit? V horní řadě kláves narazíte na klasická funkční tlačítka, ale nezapomnělo se ani na Home button. Trošku nepohodlné je, že všechny funkce fungují jen ve spojení s Fn. Pouzdro jsem za dva týdny nabíjel dvakrát, ale nebylo úplně vybité. Při psaní dlouhých textů jsem zjistil, že se klávesnice začne jakoby zasekávat a začnou se psát dlouhé řady písmen. Po zmáčknutí Backspace se vymaže i celá věta. Jako kdyby moje ťuknutí bylo vyhodnoceno jako dlouhé držení klávesy. Myslel jsem, že to způsobuje Beta iOS 7, kterou jsem v průběhu testování používal, ale problém se objevil i u finální verze iOS 7. Zajímavě je řešená klávesa Caps Lock, která je spojená s písmenem A, kupodivu to při psaní nepůsobí problémy a není to nikterak na obtíž.

Celý obal přesahuje hrany iPadu mini, takže máte jistotu, že se vašemu iPadu při pádu nic nestane. Pouzdro umožňuje nastavení iPadu jen do jedné polohy, což vzhledem k tomu, že se jedná o pouzdro s klávesnicí, nevadí. Přestože celá klávesnice není o nic větší než iPad mini a klávesy jsou malé, píše na ní výborně. Musíme pochválit inženýry z Logitechu, odvedli opravdu super práci.

Závěr

Velice mě potěšil design a zpracování pouzdra. Nikdy mě nenapadlo, že psaní na takto malé klávesnici může být také pohodlné. Pokud budete chtít iPad používat bez klávesnice, nemusíte ho vyndavat z pouzdra, pouze iPad přetočíte do polohy, kdy ho položíte na klávesnici. Z vaše iPadu se stane něco jako netbook. Při psaní na klávesnici mi pouzdro natolik připomínalo notebook, že jsem rukou někdy sjel pod klávesy a hledal jsem touchpad. S pouzdrem jsem nadmíru spokojen, doporučuji ho pro psaní delších poznámek a skvěle se na něm vyřizují maily atd. Výborně je vyřešeno označování textu, které je několika násobně rychlejší než pomocí dotykového displeje. Jen škoda, že se pomocí šipek na klávesnici nedají hrát některé závodní hry. Poté bychom mohli toto pouzdro doporučit jako herní ovladač.
Děkujeme za zapůjčení pouzdra společnosti Logitech a Dataconsult.

Soutěž probíhá od 1. 10. 2013 do 22. 10. 2013.
Výherce bude vylosován v neděli 27. 10. 2013.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj