kryty na iphone 5 – apple-image – back

Kryty na iPhone 5 – Dřevěný kryt podruhé

9
Celkové hodnocení

No jo, další kryt s dřevem na zádech. Co na tom vidíte, redaktoři Mac je Mac? Ale nač ty ukvapené názory? Naše zásada je zkoušet věci, které nikdo na českém internetu ještě nerecenzoval. A proto jsme se rozhodli otestovat další kryt, který kombinuje plast a dřevo, ovšem nyní ve skutečně neotřelé a velice originální formě. Kromě prvního pohledu nás pouzdro ještě více zaujalo na první dotek. Za zapůjčení krytu k recenzi a do nadcházející soutěže děkujeme internetovému obchodu s Apple příslušenstvím Apple-image.cz.

Apple-image facebook logo

Design – Někdo se odvázal, ale přemýšlel

Celá zadní strana pouzdra je pokryta kousky dřeva, které svým tvarem připomínají skleněné střepy. Výplň mezi jednotlivými kousky tvoří tvrdý pogumovaný plast, který propletením mezi dřevem připomíná pavučinu nebo rozteklý inkoust. Toto uspořádání na první pohled zaujme výstředním zpracováním, oproti celodřevěným krytům, které působí více střídmě a decentně. Na tomto pouzdru obdivuji spojení, pro mě příjemného, decentního materiálu s výrazným zakomponování plastu. Čímž pouzdro dává najevo lehkou revoltu, která je mi příjemnější, než-li zářivě svítící plastový kryt.

 

Co se týče již zmíněného doteku, většina dřevěných krytů v zájmu ochrany stálosti dřevěného materiálu má na povrchu lehce větší množství laku, čím se snižuje cítění surového dřeva/přírody při dotyku. Hned při prvním vytažení krytu z krabičky jsem si všiml zvláštní povrchové úpravy dřeva, kdy použitý materiál neobsahuje vrstvu laku, ale je ochráněn pouze mořením a příslušnou barvou. To se stará o vzhled a především odolnost dřevěného povrchu. Vynechání ochranného laku a zachování tak většího doteku přírody si pouzdro může dovolit díky jeho fyzickému zpracování, kde jednotlivé dřevěné plátky jsou do povrchu plastu mírně zapuštěny, čímž dochází k jejich menšímu fyzickému namáhání při položení iPhonu.

Zajímavý design sebou nese jedno úskalí,  není vhodné do prašného prostředí a nelíbí se mu položení do prachu, kdy se mezi dřevo a plast dostanou malinká smítka, která poté musíte ručně vyklepnout nebo vyškrábnout. (Při běžném používání ve městě se vám za několika týdenní používání zachytnou maximálně dvě smítka, měl jsem na mysli prašné prostředí jako je okolí vesnic při letních zemědělských pracích.)

Zpracování – Tak, tak

Kryt jsme zkoušely jak na holém iPhonu 5S, tak na iPhonu 5S s nainstalovanou zadní ochranou fólii invisibleSHIELD HD. Oba telefony měli nalepenou přední ochranou fólii, se kterou nedocházelo k žádnému konfliktu. Jen majitelé zadní fóliové ochrany si při sundání krytu musejí dát pozor, aby si společně s ním nesloupli i fólii. V redakci jsme se shodli, že pouzdro na iPhonu 5 a 5S sedí dobře a nemusíte se bát, že by spadlo (a to i s fólií na zádech), jen se nám zdá, že by vnitřní šířka vaničky mohla být o půl milimetru větší.

Závěr

Jedná se o kvalitní cenově dostupný kryt s výborným poměrem vzhled/cena. Mezi přibývající záplavou dřevěných pouzder bude určitě jedno z těch, které vystoupí z řady. Za největší plus považuji opravdu příjemnou povrchovou úpravu, která vám zprostředkuje dotek přírody. Toto pouzdro na trhu neutočí jen zajímavým vzhledem, ale také bezkonkurenční cenou na poli pravého dřeva. A jak jsem zmínil i v minulém článku, kupujte dřevěná pouzdra, dokud nejsou na každém druhém iPhonu.

apple-image-drevo-tmave

Koupit tmavý kryt s pravý dřevem  za 349 Kč

na Apple-image.cz

apple-image-drevo-svetle

Koupit světlý kryt s pravý dřevem  za 349 Kč

na Apple-image.cz

Další kryty na iPhone 5 na Apple-image.cz

Klady

  • Použité dřevo
  • Vzhled

Zápory

  • Smítka mezi plastem a dřevem

Celkové hodnocení


Design
10
Zpracování
8
Cena
9
Použité materiály
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj