Snímek obrazovky 2013-03-02 v 13.18.40

League of Legends – oficiální klient

Po uzavřeném beta testování nativního klienta a celé hry pro OS X se Riot Games rozhodlo uvolnit hru pro všechny nadšence, kteří netrpělivě čekali. Pokud sledujete náš magazín, jistě víte, že oficiální LOL klient není jediná možnost jak si zahrát tuto hru na OS X. Jelikož tým vývojářů, který se nemohl dočkat vydání oficiální klienta, vydal aplikaci iLOL, díky, které fungovalo celé hlavní menu jako nativní aplikace a samotná hra se spouštěla v emulátoru Wineskin. Což sebou neslo několik nevýhod, jako například špatně fungující celo obrazovkový mód a špatný chod hry, pokud jste spustili jinou aplikaci a do hry jste se vrátili, chvilku se sekala.
Oficiální download.
Připojený DMG disk.
Nová ikona, iLOL mělo hezčí.
Verze hry.

ILOL je nyní ve verzi 2, ale myslím, že tento projekt nemá cenu dál podporovat, jelikož oficiální klient je lépe odladěný pro systém OS X a hlavně vše funguje jako nativní aplikace, tím odpadají jednoduché problémy z Wine, které kazí požitek ze hry. Doufám, že ostatní společnosti si vezmou z Riot Games příklad a budou se na platformě OS X jejich hry objevovat častěji a častěji.

První spuštění.

Jelikož nejsem velký hráč, nebudu popisovat nějak dopodrobna hru, jen zhodnotím technické parametry a jak hra funguje. Nároky na hardware jsou následující: Procesor Intel Core 2 Duo a systém 10.6.6. Nic jiného jsem na oficiálních stránkách hry nenašel, ale hra není náročná a měla by fungovat i na starších Intel grafických čipech.

Servery jsou přetížené, rychlost stahování mi klesala až na 30 Kbps.

Hra je na hardware náročná stejně, jako když byla spuštěná v emulaci, jen nyní lepe funguje, pokud porovnáme vykon s Windows zjistíme, že se stejným nastavením máte na Windows o něco vyšší FPS.
Ale to je u většiny her na OS X, snad jen s vyjímkou Counter-Striku. Proto doporučuji hrát na střední detaily, kdy na Macích s grafickým čipem Intel HD 4000 dosáhnete 60 FPS. Jinak na vysoké detaily se hraje krásně na 30 FPS a s maximální grafikou je hra hratelná, ale FPS je opravdu velmi nízké 15 snímků za sekundu.

Login do hry.

Jinak všechny klávesové zkratky fungují, všechny tlačítka jsou správně rozpoznána. Co mě trošku zamrzelo, je, že nepoznáte, kdo z hráčů hraje na Windows a kdo na Macu, což by byla zábava. Takové malé války mezi zastánci jednotlivých systémů.

Poslední informací, důležitou hlavně pro majitelé Macbooku Air, je velikost hry. Ta je po stáhnutí všech updatů 3 GB. Takže zde není žádný problém.Žádné komentáře.

Přidejte svůj