Snímek obrazovky 2012-12-23 v 17.39.53

League of Legends pro OS X iLoL

League of Legends je populární multiplayerová MOBA hra. Většina hráčů pochází z platformy Windows, ale to neznamená, že uživatelé OS X si také nechtějí zahrát. To došlo programátorům z The LoL Mac Team a tím vznikl projekt iLoL. Projekt nemá nic společného s Riot Games, proto vám nikdo neručí za to, že se ve hře nevyskytují chyby. 

Základní menu je celé předělané a funguje tedy jako nativní aplikace pro OS X. Vše funguje jak má, nestalo se mi, že by se někdy něco zaseklo, nebo program přestal pracovat. Po grafické stránce je hlavní nabídka shodná s nabídkou ve Windows, jestli že přecházíte z Windows, nebudete mít problém se přihlásit a pokračovat tam, kde jste skončili. 
Vypadá to skvěle, dalo by se říci, že jde o další nativní hru pro OS X, ale to jen do chvíle, kdy začnete opravdu hrát, tehdy se spustí emulátor Wine a celá hra v něm běží, což znamená, že pokud máte starší hardware, hra vám nemusí běžet plynule. Ze svých zkušeností doporučuji, snížit stíny na minimum a vše ostatní nechat na středních detailech. Při tomto nastavení se na Macbooku Air dostanete na 70 FPS. Při maximálních detailech je FPS 15 a při minimálních 120 FPS.
Každou aktualizací hry se emulace Wine zlepšuje jak na výkonu, tak u vzhledu. Například od posledního updatu již nevidíte klasické modré Windows ohraničení okna. Držím vývojářům palce a doufám, že hru jednou předělají na kompletně nativní aplikaci pro OS X.
Zde si iLoL můžete stáhnout.Žádné komentáře.

Přidejte svůj