logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_klavesnice_ze_zadu_uvodni

Logitech Ultrathin Keyboard Cover

Když má klávesnice záda jako iPad

Jedno z nejčastěji pořizovaného příslušenství pro všechny tablety je hned po ochranném obalu a fólii klávesnice, bez které se neobejde takřka každý náročnější uživatel. Nejen, že klávesnice se těší velké oblibě u uživatelů, ale i samotní výrobci se velký počet zájemců snaží zaujmout těmi nejlepšími možnými klávesnicemi. Jeden druhého předhánějí ve výdrži baterie, síle podsvícení, velikosti kláves, počtu funkčních tlačítek a samozřejmě v neposlední řadě také v designu, který především vyžadují uživatelé jablečných tabletů. V dnešní recenzi si ukážeme klávesnici Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover, která není hezká jen na pohled, ale také se chlubí precizním zpracováním a dokonalým vzhledem doplňující tvar zad iPadu mini. Jak se Logitechu podařilo předběhnout konkurenci, nebo ne se podíváme v následujících řádcích recenze.

logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_cela_sredni

Každé seznámení s novým produktem začíná již při rozbalování krabičky a krom Applu si toho jsou vědomi i inženýři z firmy Logitech. Proto Ultrathin Keyboard Mini Cover není zabalen v dnes běžné dvoudílné krabičce, ale klávesnice se ukrývá v jednoduchém ale zajímavém dvoudílném šuplíku, v jehož hodní části se nacházejí klasické několika jazyčné návody k použití, záruční listy a překvapivě hadřík z mikro vlákna, který se bude jistě hodit nejen na displej iPadu ale také pro vyleštění lesklých částí klávesnice. Pod převážně nudnou částí balení se nachází v celé své kráse Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover pro iPad Mini. A jelikož klávesnice má integrovanou baterii nechybí barevně sladěný černý USB na Micro USB kabel.

logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_krabicka_otevrena

Spodek nebo záda klávesnice, chcete-li, jsou vyrobeny přesně se stejným zaoblením jako zadní hliníková vanička u iPadu, díky tomu tvoří v zavřeném stavu klávesnice s tabletem téměř jednolitý celek. Přesto, že celá vrchní strana klávesnice je pokryta lesklým plastem, který pěkně vypadá jen několik minut po vybalení z krabičky, nemusíte se otisků prstů až tak bát, jelikož tento neduh se naštěstí samotným klávesám vyhnul a lesklá plocha skrývající řídící elektroniku a baterii se při používání nachází za tělem iPadu.

logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_tlacitka_detail

Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover není samozřejmě zamýšlena jako ochranný kryt, zde se více dbalo na design, který uznáváme, že se povedl na jedničku, když přimhouříme oči u lesklého plastu. Přesto v zavřeném stavu klávesnice poskytuje ochranu té nejdůležitější části každého iPadu a tou nemůže být nic jiného než displej. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování a výbornému slícování hliníkové vaničky k plastovému krytu vám může klávesnice ušetřit i výměnu rozbitého displeje po pádu.

Při používání klávesnice v režimu „netbooku“ zasadíme iPad do připraveného výřezu. O samovolné odpojení klávesnice se bát nemusíte, jelikož je k iPadu připevněna magnety na tolik silnými, aby celou klávesnici udrželi i při zvednutí do vzduchu. V každém rohu na povrchu klávesnice se nacházejí gumové podložky, které zabraňují nechtěnému poškrábání displeje v zavřeném stavu. Na pravém boku naleznete napájecí Micro USB, přepínač pro zapnutí/vypnutí klávesnice a tlačítko pro párování, tedy ovládací prvky známé již z předchozích modelů mobilních klávesnic od Logitechu.

Vzhledem k velikosti iPadu mini jsou klávesy překvapivě velké, ale i přes využití celé šířky klávesnice se nevyhneme kompromisům. Nejvíce stísněné prostory postihly levý sloupec kláves, kde došlo ke spojení písmena „A“ a „CAPS LOCKu“, což se na první pohled jeví jako malé ztráty. Ovšem časté přehmaty od „A“ na „S“ a „D“ již nejsou tak přijatelné. Naštěstí se nejedná o nic nepřekonatelného a během dvou týdnů si již vaše ruce zvyknou. Čeho už se ale nedočkáme, jsou české popisky jednotlivých kláves, zde tedy budete muset spoléhat na svojí intuici. Také se ale nejedná o nevyřešitelný problém a většině uživatelů nebude moc vadit, jelikož naše prsty jsou již české znaky tak naučené, že k překlepů dochází jen občas.

logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_A

Vedlejší funkce kláves, jako třeba zmíněný CAPS LOCK, tabulátor nebo multimediální klávesy, se aktivují pomocí tlačítka „fn“, které jak je již zvykem se nachází v levém dolním rohu klávesnice. Multimediálními tlačítky můžete spustit například Siri nebo hudební přehrávač, nechybí ani regulace hlasitosti a klávesa pro multitasking.

Přes stísněné prostory klávesy mají ideální zdvih a psaní je příjemné a tiché,lehce hlučnější je jen mezerní. Na klávesnici je velmi znát, že bojuje s místem, co se dá. Přesto, pokud často na svém iPadu vyřizujeme e-mailovou korespondenci nebo píšete kratší textové dokumenty, budete jednoznačně spokojenější než-li s dotykovou klávesnicí bez hmatové odezvy.

logitech_ultrathin_keyboard_mini_cover_spodek

Na Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover je důležité se koukat jako na velmi mobilní klávesnici a není ji tedy možné porovnávat s klávesnicemi běžných velikostí. Rozměry iPadu mini nedávají příliš prostoru pro kreativitu a výsledek bude vždycky kompromisní. I přes množství ústupků Logitech dokázal vytvořit klávesnici, na které lze s cvikem rychle a pohodlně psát, i když předchozí odstavce zdánlivě hovoří o opaku. Zaujala-li vás klávesnice Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover doporučujeme, pokud je to možné, dojít si ji vyzkoušet. Jedná se o kvalitně zpracovanou klávesnici, na které je vidět, že se v Logitechu co nejvíce snažili, aby provedené kompromisy byly co nejméně bolestné, přesto každý z nás má na používání jiné požadavky a tak vzniklé ústupky nemusí vždy vyhovovat.

Pro další informace a podrobné specifikace navštivte web výrobce.

Logitech Ultrathin Keyboard Mini Cover můžete zakoupit podle portálu Heureka.cz za cca. 2200 Kč.

Informace o verzi pro velký iPad.

Recenze klávesnice ze stejné modelové řady Ultrathin Keyboard Folio pro iPad mini.

7.6
Celkové hodnocení

Klady

  • Vzhled
  • Výdrž baterie
  • Hliníkové záda
  • Tichý chod

Zápory

  • Lesklé plasty
  • Chybí funkce zamknutí iPad po zavření krytu
  • Velikost klávesnice (samozřejmě, dána vel. iPadu)

Celkové hodnocení


Zpracování
8
Design
9
Výdrž baterie
9
Rozložení klávesnice
7
Ochranná funkce
5
Žádné komentáře.

Přidejte svůj