macbook-vs-notebook-uvodni

Proč jsou MacBooky s OS X lepší než notebooky s Windows?

Úvod

Válkou to začalo, válkou to pokračuje a nevypadá to, že by někdy v budoucnu došlo k míru. Samozřejmě mám na mysli virtuální zápasení Applu a jeho fanoušků proti Microsoftu a jeho Windows fanouškům. Pod výrokem Steva Jobse „Lepší být pirátem než se přidat k námořnictvu!“ si můžeme představit mnoho, ale jistě si vždy vzpomeneme na tento pomyslný boj.

Jak za života legendárního zakladatele, tak i po jeho smrti obě společnosti dělají různé ústupky, jelikož vědí, že přílišnou rivalitou by škodily sami sobě. I přes to si jako správní „váleční“ stratégové zachovávají různá tajemství, která chrání a nehodlají je vydat za žádnou cenu.

V tomto článku se podíváme na pět případů, kdy se Applu podařilo jednoznačně porazit konkurenci, která má i po několika letech problémy s vysoko nasazenou laťkou. Konkrétně jsem se zaměřil na výhody MacBooků a jejich nativního  systému OS X proti nevýhodám ostatních notebooků s Windows, nejrozšířenějším operačním systémem na světě.

macbook vs notebook - uvod 2
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj
 1. Anonym

  Tak já ten komentář přidám… Některé argumenty dost kulhají. Retina vypadá dobře, ale argument s baterií je podivný. Přesněji to srovnání s Dellem, takže bez dotyku vydrží víc že? Chápu ale, že přesné srovnání se špatně hledá. Ovšem argument s tím tracpadem kulhá víc jak pirát po 30 letech na moři. To, že se HW v nějakém OS nechová dobře je věcí driverů.

  • Kryštof Woldřich

   Děkuji za reakci.
   Ano, přesné srovnání se špatně hledá. Bohužel lepší udaje, než jsou ty od magazínu Engadget, jsem nenašel. Nevím přesně, ale je možné, že Dell XPS 13 s Full HD panelem vydrží déle. Pointou je, že, aby se Dell dostal na stejnou nebo větší výdrž, musí se vzdát „retina“ displeje.
   Ano, za to, jak funguje touchpad, můžou ovladače, ale snažil jsem se zdůraznit to, že v PC světě často dochází k tomu, že nejsou dobře odladěné. Bohužel tedy i Apple jejich vývoj zjevně zanedbal, pokud se podíváme na to, jak fungují Windows na MacBoocích.


Post a new comment