macbook-vs-notebook-uvodni

Proč jsou MacBooky s OS X lepší než notebooky s Windows?

Část 4. – Klávesnice

U počítačů Apple samozřejmě velkou část vývoje zabírá vzhled zařízení. Nemohu si pomoct, ale stejný pocit mám i z klávesnice. I oko laika vám řekne, že se jistě nejedná o nejergonomičtější řešení. Přesto se nebojím prohlásit, že se jedná o nejlepší klávesnici na noteboocích vůbec. Klávesy jsou přesně tam, kde byste je očekávali. Mezery mezi jednotlivými písmeny jsou tak akorát jak z pohledu designu, tak z pohledu pohodlnosti psaní. Klávesy nejsou měkké na stisk a přesto dostatečně lehké, aby se pisálci, které již minula doba psacích strojů, brzo neunavili.

A že udělat klávesnici, která je tak akorát ve všech ohledech, není vůbec jednoduché, nedokazují jen měkčí klávesy již zmíněného konkurenta od Dellu model XPS 13, ale i nová Apple klávesnice s butterfly mechanizmem, na kterou mají recenzenti rozdílné názory.

macbook vs notebook - klavesnice
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj
 1. Anonym

  Tak já ten komentář přidám… Některé argumenty dost kulhají. Retina vypadá dobře, ale argument s baterií je podivný. Přesněji to srovnání s Dellem, takže bez dotyku vydrží víc že? Chápu ale, že přesné srovnání se špatně hledá. Ovšem argument s tím tracpadem kulhá víc jak pirát po 30 letech na moři. To, že se HW v nějakém OS nechová dobře je věcí driverů.

  • Kryštof Woldřich

   Děkuji za reakci.
   Ano, přesné srovnání se špatně hledá. Bohužel lepší udaje, než jsou ty od magazínu Engadget, jsem nenašel. Nevím přesně, ale je možné, že Dell XPS 13 s Full HD panelem vydrží déle. Pointou je, že, aby se Dell dostal na stejnou nebo větší výdrž, musí se vzdát „retina“ displeje.
   Ano, za to, jak funguje touchpad, můžou ovladače, ale snažil jsem se zdůraznit to, že v PC světě často dochází k tomu, že nejsou dobře odladěné. Bohužel tedy i Apple jejich vývoj zjevně zanedbal, pokud se podíváme na to, jak fungují Windows na MacBoocích.


Post a new comment