macbook-vs-notebook-uvodni

Proč jsou MacBooky s OS X lepší než notebooky s Windows?

Závěr

Věřím, že jsem v tomto článku opravdu poctivě shrnul pět nejlepších výhod přenosných počítačů Mac, které jsou doložitelné fakty. Nejedná se tedy o nějaké nepodložené dohady o tom, který systém je stabilnější a pro jaký je více příslušenství a lepší aplikace. To jsou, myslím, subjektivní faktory, které každý uživatel osobního počítače může vyhodnotit zcela odlišně.

Pokud můj názor nesdílíte, nebo jej naopak chcete podpořit, budu rád za každý komentář a vyjádření na sociálních sítích.

macbook vs notebook - zaver
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj
 1. Anonym

  Tak já ten komentář přidám… Některé argumenty dost kulhají. Retina vypadá dobře, ale argument s baterií je podivný. Přesněji to srovnání s Dellem, takže bez dotyku vydrží víc že? Chápu ale, že přesné srovnání se špatně hledá. Ovšem argument s tím tracpadem kulhá víc jak pirát po 30 letech na moři. To, že se HW v nějakém OS nechová dobře je věcí driverů.

  • Kryštof Woldřich

   Děkuji za reakci.
   Ano, přesné srovnání se špatně hledá. Bohužel lepší udaje, než jsou ty od magazínu Engadget, jsem nenašel. Nevím přesně, ale je možné, že Dell XPS 13 s Full HD panelem vydrží déle. Pointou je, že, aby se Dell dostal na stejnou nebo větší výdrž, musí se vzdát „retina“ displeje.
   Ano, za to, jak funguje touchpad, můžou ovladače, ale snažil jsem se zdůraznit to, že v PC světě často dochází k tomu, že nejsou dobře odladěné. Bohužel tedy i Apple jejich vývoj zjevně zanedbal, pokud se podíváme na to, jak fungují Windows na MacBoocích.


Post a new comment