Jak z macu vytvořit WiFi hotspot?
Ačkoliv se to může zdát jako zbytečnost, je velké množství situací, kdy se vám vytvoření WiFi hotspotu z vašeho macu nebo spíše na cestách z MacBooku bude hodit. Nejčastější užití může být vytvoření přípojného bodu v hotelu. Ptáte se proč? Na většině hotelů je dostupná WiFi zdarma nebo za menší poplatek. Bezdrátové připojení je sice dostupné skoro všude, ale ne vždy má takové kvality, jaké dnešní moderní uživatel potřebuje. V některých pokojích může být slabší signál a to dokáže velmi rychle vybít baterii ve vašem iPhonu. Dalším důvodem je časté přetížení hotelových bezdrátových sítí. Proto se vyplatí připojit pomocí síťového kabelu, kde získáte nejen větší rychlost ale také větší stabilitu.
Vytvoření WiFi hotspotu se nehodí jen pro sdílení internetu, ale také vám při synchronizaci vašeho iZařízení může vynahradit zapomenutý kabel. Popřípadě pokud si chcete s přáteli zahrát nějakou hru přes lan a vaše WiFi není dostatečně rychlá můžete také zkusit tuto možnost.
Pozor: Aby se WiFi Hotspot/Sdílení internetu aktivovalo, musí být dostupný internet ze zdroje vybraného v nastavení, jinak nedojde k jeho vytvoření.
Jak vytvořit WiFi hotspot?
- Otevřete Systémové předvolby a vyberte položku Sdílení.
- V seznamu služeb zvolte Sdílení internetu, ale zatím nezaklikávejte check box.
- Z menu „Sdílet připojení přes:“ vyberete zdroj vašeho připojení k internetu. (Jelikož chceme vytvořit WiFi, nemůžete být k internetu připojeni skrze tuto službu.)
- V seznamu portů, kterými můžeme sdílet internet ven, vybereme WiFi, jelikož chceme vytvořit bezdrátový přípojný bod.
- Není to povinné, ale doporučuji pomocí tlačítka „Volby WiFi“ nastavit zabezpečení, jelikož právě v hotelech by vám mohli nechtění uživatelé hledající internet zbytečně zpomalovat přenos dat a zatěžovat MacBook.
- V rozbalovacím menu „Konfigurace sítě se sílením internetu“ v položce zabezpečení vybereme typ WPA2 osobní, vymyslíme si heslo a potvrdíme změny tlačítkem OK.
- Poté, co máme vše nastaveno, zbývá jen zaškrtnout Check box a potvrdit spuštění sdílení internetu pomocí tlačítka Spustit.
Zajímavost: Pokud se potýkáte s opačným problémem, kdy máte dostupné WiFi připojení, ale potřebujete k internetu připojit zařízení s kabelovým konektorem, stačí v nastavení prohodit zdroj internetového přípojení a jeho výstup.
Mnou popsaný postup přesně sedí na nový OS X Yosemite, kde toto nastavení bylo testováno. Bez problému vám sdílení internetu bude fungovat i v současném OS X Mavericks. Podle informací na internetu tuto funkci můžete používat již od Mac OS X Leopard. Pokud se vám tento návod nebo jiný ze serveru Mac je Mac líbí, podpořte nás sdílením na sociálních sítích.
Dobrý den, díky za zajímavý článek, potřebovala bych ale jednu radu. Můj macbook hlásí, že připojení nelze sdílet, protože je chráněno protokolem 802.1x. Nevíte, jak toto obejít? Předem děkuji.
Rád poradím, bohužel z chybové hlášky měl ihned nenapadá v čem by mohl být problém. Prosím o zaslání snímku obrazovky s nastavením a chybovou hláškou na mail (krystof(at)macjemac.cz) nebo v soukromé zprávě na náš facebook.com/macjemac. Děkuji za pochvalu a věřím, že problém vyřešíme.
Dobrý den, mám stejný problém a vůbec nevím co stím..
ja mám presne rovnaký problém a neviem nikde nájsť na internete ako sa to rieši
Taky mam ten problem, našel nekdo jak se to resi?
Taky mam ten problem, našel nekdo jak se to resi?
Děkuji za pomoc, vše funguje jak má 🙂
Mě se sice podařilo sdílení internetu nastavit, ale vytvořenou síť na iPhone nevidím, takže se k ní nemohu připojit.