TRD_011_CES2016_PR_Headers_USB-C_1v1-1024×683

Magnetický konektor se vrátil na MacBook 12″!

Na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES 2016 představila společnost Griffin, přední světový výrobce příslušenství pro mobilní telefony a počítače s historií sahající až do roku 1992, BreakSafe magnetický USB-C napájecí kabel, který je především určen pro nedávno představený Apple MacBook 12″ a který mu vrátí ztracený pro Apple typický magnetický napájecí konektor. Samozřejmě, BreakSafe magnetický konektor bude fungovat s jakýmkoliv zařízením, které se napájí pomocí USB-C.

magnetický konektor v akci

Magnetický konektor v akci!

Magnetický konektor může být i váš zachránce!

Apple MagSafe konektor zachránil miliony notebooků od strhnutí napájecím kabelem na zem, protože nový MacBook tento konektor neobsahuje, Griffin vstupuje do hry se svým novým BreakSafe magtetickým USB-C napajecím kabelem. Celková délka je 1,8 metru a na obou koncích se nachází USB-C samec. Jeden z konců je ale o poznání delší, zde se nahází magnetický konektor na jehož konci je přichycena redukce na USB-C, tento konec je určen k připojení k vašemu MacBooku. Přestože společnost uvádí, že redukci z magnetického konektoru na USB-C můžete nosit stále zapojenou, myslím, že cca. 13 mm výstupek by nebyl až tak nenápadný, jak se může zdát. Větší smysl dává používání jako standardní kabel, který navíc přidává ochranu proti strhnutí MacBooku ze stolu, takže, pokud se nic nestane, bude magnetický konektor stále na kabelu, ne na MacBooku.

Snímek obrazovky 2016-01-07 v 17.44.27.png

BreakSafe magnetický USB-C napájecí kabel bude dostupný pouze v 1,8m variantě.

Pokud se o této novince z veletrhu CES 2016 chcete dozvědět více informací, můžete zhlédnout například video webového magazínu The Verge, který se na nový magnetický konektor na kabelu BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable podíval přímo na místě.

BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable bude dostupný na oficiálním e-shopu společnosti Griffin již brzy za cenu 39,99 USD, přibližně 1 000 Kč. Zda se kabel dostane do České republiky, zatím nikdo neví, ale pravděpodobně se tak nestane a novinku si zájemci budou muset objednat ze zahraničí, nebo budou muset počkat na neoficiální dovoz.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj