app_store1

Málo místa na iZařízení, jak aktualizovat velkou aplikaci?

Často se mi stává, že na 16 GB verzi iPadu mám volné jen 2 GB paměti. Když chci aktualizovat nějakou aplikaci, nebo hru, která je větší něž 1GB, App Store zobrazí hlášku, že nemám dostatek volného místa. Tato situace má jednoduché řešení. A to nemyslím zapnutí počítače a nainstalování updatu aplikace/hry.

Návod:

1) Odstraníme aplikaci, kterou chceme aktualizovat.

2) Otevřeme App Store.
3) Pomocí vyhledávání najdeme aplikaci/hru, kterou chceme aktualizovat (jelikož jsme ji z iZařízení smazali, již se nenachází v záložce Updates).
4) Tapneme na tlačítko INSTALL.

5) Nyní se nám nainstaluje nejnovější verze aplikace/hry stejně, jako kdybychom měli místo a rovnou ji aktualizovali.

Důvod proč vám iZařízení hlásí při volném místu 1-2 GB, že nemá místo pro nainstalování updatu aplikace o velikosti 1 GB je jednoduchý. Update funguje tak, že iPad stáhne požadovanou aplikaci, poté ji rozbalí a až na konec odstraní její starší verzi. Proto potřebujete skoro dvakrát více místa při instalaci aktualizace. Když aplikaci odstraníme ručně, tak tolik místa není potřeba. Jen si musíte dávat pozor u aplikacích, které se nezálohují nebo nesynchronizují přes iCloud, protože pokud z nich data nevytáhnete ručně, přijdete o ně. U her byste ztratili jen nahrané body a pozici. Návod se určitě hodí majitelům 16 GB zařízení a náročným uživatelům 32 GB iPhonů/iPadů/iPodů.
Přidáno 4 komentářů

Přidejte svůj
 1. -BIGI-

  Zdravim,
  jeste je jedna potiz a to nafukovani polozky Other (Ostatni) pri pouzivani aplikaci, ktere si ukladaji data do izarizeni (navigace, polozky mail, kopirovani filmu atd…).
  U 16GB iPadu 2 mi to sezralo treba i 4GB volneho mista, ktere nejdou jinak smazat nez restore a natahnuti posledni zalohy.

  Jestli ma nekdo nejaky jiny postup, rad se ho dozvim.

  Diky

 2. Kryštof Woldřich

  Ahoj,
  zatím jsem na žádný jiný postup nepřišel a ani na zahraničních fórech nic není. Všichni to řeší jen obnovením iPadu. Protože se položka Other nafoukla do neúnosných mezích 3 GB a více, provedl jsem Restore jen třikrát. A to v době, kdy jsem prakticky iPad používal místo PC. Nyní, když už ho tak nevyužívám, moc GB neřeším.


Post a new comment