Svět Sýrů

Myší problémy pod drobnohledem aneb hrajeme Sýrový svět

Dnes si představíme hru od brněnského vývojářského studia Alda Games, které vzniklo v březnu 2013. World of Cheese neboli Sýrový svět je již druhým dílem tohoto ambiciózního vývojářského studia. Hra na první pohled zaujme kreslenou grafikou, která je dovedena až do nejmenších detailů.

Sýrový svět je hrou, ve které se dostanete do role malého, ale vychytralého myšáka. Jemu i jeho blízkým však hrozí hlad, takže je nucen vejít do neznámého domu. V jehož zákoutích musíte vyřešit množství logických úkolů, hlavolamů a rébusů. Odměnou je vám kousek sýrové dobroty, která vaší myší rodinku zbaví strachu z hladomoru.

Cílem celé hry je dostat se ke žlutému pokladu v podobě sýru. Budete plnit různé úkoly v klasickém point-and-click prostředí, které prověří vaši pozornost a schopnost rozeznat zbytečné a důležité detaily. Ve hře navštívíte 35 úrovní v 7 různých lokacích. Je nutné zapojit logické myšlení, schopnost chápat věci v širších souvislostech. Cílem hry je kromě hledání sýra i zvládnout každý úkol na co nejnižší počet dotyků. Motivací je i online žebříček, kde si hráči mohou své výkony porovnávat s přáteli.

Sýrový svět je postaven na herním enginu Unity 3D. Titul je lokalizovaný do češtiny, němčiny, angličtiny a pracuje se na překladu do španělštiny.
Nebudete litovat, když si tuto hru stáhnete. Procvičíte si své logické myšlení a budete přemýšlet nad každým dotykem. Hru jsem nedohrál, protože jsem se nemohl dostat ani přes první kolo v poslední části hry. Nikomu z redakce se to nepovedlo, takže nevíme, co vás na konci celé hry čeká. Na závěr bych chtěl poděkovat studiu Alda Games za možnost vyzkoušení hry ještě před samotným vydáním. Doufám, že bude ve své práci pokračovat a za nedlouho se dočkáme další skvělé hry. Sýrový svět zatím vyšel jen na iOS zařízení, verze pro Android se dočkáme s menším časovým zpožděním.

Hru z iTunes můžete stáhnout přímo zde.

9
Celkové hodnoceníPřidáno 4 komentářů

Přidejte svůj
  1. Anonymous

    Zdravim,
    zustal jsem viset u lokace s dalekohledem a hvezdami a zaboha nemuzu prijit jak dal. Spocital jsem hvezdy v kazdem souhvezdi a zadal kod a nic. Dekuji za pomoc. L.


Post a new comment