jak odstranit os x yosemite

Jak odstranit OS X Yosemite?

V posledních pěti článcích jsme se věnovali instalaci a spřátelení se s nový OS X Yosemite, právě proto vám nyní přinášíme návod, jak odstranit OS X Yosemite v případě, že jste jej podle našeho návodu nainstalovali na druhý diskový oddíl a nyní chcete odstranit OS X Yosemite a vrátit se k OS X Mavericks na prvním diskovém oddílu, nebo chcete kompletně přejít na nový operační systém a hodláte tedy provést klasický upgrade, který jsme popisovali v druhém díle naší série článků o OS X Yosemite. Před samotným mazáním disku se musíme zamyslet nad zálohováním dat, ale nebojte, určitě se jedná o mnohem snadnější úkol něž byla instalace nového OS X a tu vzhledem k odstraňování systému máte za sebou.

Záloha dat před odstraněním systému

Všechny soubory, které máte uložené v OS X Yosemite, zkopírujte na disk s OS X Mavericks nebo na externí disk/flashku. Důležité je, aby žádná data, které chcete zachovat, nezůstali na diskovém oddílu s OS X Yosemite.

Jak odstranit OS X Yosemite?

  1. Přepněte se do OS X Mavericks. (Návod v článku o instalaci.)
  2. Proveďte klasickou zálohu dat pomocí Time Machine. (Není povinná, pokud vám nezáleží na datech, která máte uložená.)
  3. Otevřete aplikaci Disková utilita.disk utility
  4. Klikněte na disk, na němž je vytvořený diskový oddíl s OS X Yosemite. (Klikněte přímo na fyzický disk, ne na daný diskový oddíl.)
  5. Přepněte se na záložku „Rozdělit“.
  6. V oblasti „Uspořádání oddílů“ klikněte na obdélník, ve kterém je název diskového oddílu s OS X Yosemite.disk-utility-rozdělení pro OS X yosemite
  7. Stisknutím tlačítka „mínus“ v levém dolním rohu vyberete úkon smazání diskového oddílu. (Zatím se nic nemaže.)
  8.  Mazání zahájíte kliknutím na tlačítko „Použít“. (Tento krok je nevratný, proto se před stisknutím tlačítka ujistěte, že nebudete potřebovat žádná data z OS X Yosemite nebo že je máte bezpečně zazálohovaná, jak jsme popisovali v předchozích řádcích tohoto návodu.)
  9. Hotovo, nyní máte zpět svůj starý Mac s jedním systémem.

Jak nyní aktualizovat na OS X Yosemite?

Předpokládám, že jste právě odstranili jednu z veřejných či vývojářských beta verzí a chcete nyní nainstalovat OS X Yosemite jako primární systém, tedy aktualizujete svůj současný OS X Mavericks. Není třeba hledat žádnou vědu, stačí provést klasický upgrade, jak jste zvyklí z předchozích let. Chcete-li poradit, návod na obyčejnou aktualizaci jsme napsali již v předchozích článcích o instalaci systému.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj