OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix

OS X 10.9 Mavericks problém s Wi-Fi – řešení

Mnoho uživatelů macbooků si po aktualizaci na nový systém OS X Mavericks stěžují na mnohé problémy s Wi-Fi. Na fórech jsem, kromě mého problému s nepřipojení k AP po probuzení ze spánku, našel, že problémy se projevují při současném používání Wi-Fi a Bluetooth, při tom dochází k výraznému zpomalování přenosových rychlostí. Podle informacích dostupných na zahraniční fórech jsem zjistil, že závadu může způsobovat vlastně cokoli od nastavení routeru přes staré nastavení v macu až po spatné ovladače síťové karty. Ale nebojte samozřejmě jsem narazil na jedno skoro univerzální řešení, platí přibližně v 90 % případů jak na pomalou Wi-Fi, tak na tu, co se nechce připojit.

Jak opravit problém?

 1. Restartovat mac bez volby znovuspuštění aplikací (není nutné, jen urychlí celý proces).
 2. Otevřete nové okno Finderu.
 3. Abychom se dostali do správné složky, v menu zvolte položku „Otevřít/Otevřít složku..“ nebo použijte klávesovou zkratku „SHIFT+CMD+G“.
 4. Do textového pole vložte cestu ke složce Preferences (bez uvozovek) „/Library/Preferences“ a klikněte na „Otevřít“.
 5. Nyní vyhledejte soubor s názvem „com.apple.Bluetooth.plist“, ve kterém se skrývají všechna nastavení týkajících se Bluetooth (opravdu se problém skrývá v nastavení BT ne Wi-Fi), takže po dokončení procesu budete muset všechna svoje BT zařízení znovu spárovat.
 6. Soubor jednoduše přesuňte do koše. Systém vás požádá o zadaní administrátorského heslo (většinou heslo k uživatelskému účtu).
 7. Nyní restartujte mac bez volby znovuspuštění aplikací.
 8. Po znovunaběhnutí systému máte hotovo. Nyní můžete vysypat koš.

OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix OS X Mavericks Wi-Fi problem error fix

Doufám, že tento návod vyřešel i váš problém s Wi-Fi. Minimálně mně to pomohlo a jsem rád, jelikož po každékm probuzení macbooku se manuálně dvakrát připojovat k Wi-Fi je velice obtěžující.
Přidáno 4 komentářů

Přidejte svůj
 1. Zdeněk

  Díky moc za článek, vypadá to, že to pomohlo. Už jsem se chtěl jít projít do lesa s provazem, ta wifina mi dala zabrat. Člověk si najednou uvědomí, jak je na tom závislý, ikdyž iPhone byl OK, Mac je Mac :), takže díky.

  • Kryštof Woldřich

   Nechci strašit, ale ještě mám malý dodatek. Když jsem to provedl, tak se mi cca po 15 min zničeho nic vypnul MB 2x za sebou. Nevím jestli to bylo způsobené tím, protože jsem na macu instaloval jeden program, ale tak abyste věděli. Teď je to v pořádku. Taky jsem zjistil, že Wi-Fi někdy nechce připojit, když je Bluetooth zapnutý, tak ho raději vypínám. Jsem rád, že návod pomohl.


Post a new comment