os x internet recovery

OS X Internet Recovery – Macbook Air

Žádný systém není bez chyby a hlavně každý systém používá člověk, který ať chce nebo nechce za rok používání nainstaluje nějakou utilitu nebo program, který změní něco v systému, co vede k chybám. Apple samozřejmě počítá s tím, že OS X budete chtí přeinstalovat, takže od verze Mac OS X Lion 10.7 máte možnost obnovy/reinstalace/ čisté instalace systému pomocí recovery diskového odílu nebo pokud ho nemáte nebo máte úplně čistý disk (nový nebo vyměněný), tak můžete nainstalovat systém pomocí takzvané OS X Internet recovery.

Jak spustit instalaci přes internet?

  1. Zajistěte si připojení k internetu, můžete použít jak ethernetový kabel, tak Wi-Fi připojení s zabezpečením WPA/WPA2. (při downloadu 1 MB/s se instalační soubory stahovali přibližně 4,5 hodiny)
  2. Spusťe mac a hned po zaznění zapínacího tónu stisknete klávesovou kombinaci cmd+r. Tu tiskněte než se objeví Apple logo.
  3. Pokud použijete Wi-Fi bute tázani k vybrání sítě a zadání hesla.
  4. Poté počítač začne stahovat soubory potřebné pro stuštění obnovovací utility.
  5. Pokud se objeví přihlašovací obrazovka OS X, nebo se nic nenačte, mac vypněte a zkuste celý postup znovu.
  6. Pokud se vám objevilo okno Mac OS X Utility, tak již můžete spustit instalaci klasickým způsobem, jako při instalaci systému z obnovovacího disku nebo instalačního flash disku.

os_x_lion_recovery

Osobně upřednostňuji obnovu pomocí speciálního diskového oddílu Recovery OS X, protože nemusím čekat na stažení instalačních souborů, ale pokud jste smazali disk nebo jste vytvořili špatný instalační flash disk, ze kterého se vám systém nepovedlo nainstalovat, tak je OS X Internet recovery velmi pohodlný a velice jednoduchý systém instalace. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že můj mac je dodávaný s OS X Mountain Lion, takže po instalaci jsem musel aktualizovat na OS X Maverick. Proto, když chcete nainstalovat nejaktuálnější systém, je lepší použít Revovery disk nebo instalační/boot flash disk s instalací.

Pro další informace se můžete přečíst článek, který pro vás připravil přímo Apple.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj