moje-utility-nahled

OS X utility, které mi usnadňují život

3. DaisyDisk

daisydisk

DaisyDisk je výbornou utilitou pro všechny majitele MacBooků s nevelkým 128GB flash úložištěm. I když si obyčejně s tímto prostorem vystačím, někdy se stane, že mám najednou málo místa. Naštěstí nemusím prohledávat složku po složce ve Finderu, ale stačí spustit aplikaci DaisyDisk, která to udělá za mě. Výsledek analýzy zobrazí v podobě několikastupňového koláčového grafu, který pro mě byl po prvním zapnutí nepřehledný, ale po několika kliknutích jsem jej pochopil. Největší složky jsou v grafu zastoupeny největším pruhem. Plocha nad ním zobrazuje soubory a složky nadřazeného adresáře, a tak se to opakuje stále dokola. Krom grafu utilita na pravé straně vypisuje největší žrouty místa, ty můžete rovnou v aplikaci smazat nebo zobrazit nadřazenou složku ve Finderu.

DaisyDisk je dostupný zdarma ke stažení na webu výrobce, kde dostanete časově neomezenou trial verzi, nebo jej můžete nalézt v Mac App Store, kde plná verze stojí 9,99 EUR (2. 6. 2016).

4. SelfControl

selfcontrol

Rád zkouším různé metody pro zlepšení produktivity, jako je GTD, ZTD, Pomodoro a další. Pro většinu těchto metod existují různé aplikace, které mi v průběhu dne pomáhají dodržovat zásady, které jsem si určil. Ale žádná aplikace nezajistí, abych neplýtval časem neúčelným brouzdáním po internetu. Základem každého zlepšení produktivity je sebe ovládání a přesně to zajišťuje utilita s příhodným názvem SelfControl. Děsivá ikona s bílou lebkou uprostřed přesně vystihuje vlastnosti aplikace. Jak jednou spustím odpočítávání, už není cesty zpět. Nepomůže odinstalování aplikace, vypnutí počítače, nic. Všechny stránky, které se nacházejí na mém „blacklistu“, jsou po tuto dobu nedostupné. A já se tak v klidu můžu věnovat práci.

Utilita SelfControl je zdarma dostupná na webu výrobce.
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj

Post a new comment