moje-utility-nahled

OS X utility, které mi usnadňují život

5. Caffeine

caffeine

Caffeine je jedna z prvních ne-li úplně první utilita, která pomocí jednoho kliknutí vypne automatické uspávání v OS X. Konkrétně tuto aplikaci jsem si vybral, protože nemám rád okopírované nápady, i když mají lepší design, myslím ikonu. Utilita nemá prakticky žádné rozhraní krom značky šálku mezi meníčky v pravém horní rohu monitoru. Aplikace po spuštění automaticky funguje a skrze zmíněný šálek se lze proklik do nastavení, kde jsem zapnul automatické spouštění. Od té doby jednou za čas kliknu na prázdný šálek kávy, který se okamžitě naplní a já vím, že se nestane, že by mi pohasla obrazovka MacBooku. To se hodí především při prezentacích nebo pokud nad něčím dlouho přemýšlím nebo když si otevřu nějaké schéma, podle kterého něco fyzicky vytvářím.

Caffeine je dostupný zdarma na Mac App Store. Pokud byste hledali podobnou utilitu s větším množstvím nastavení, uspokojí vás Amphetamine, taktéž dostupný zdarma na Mac App Store. Pokud máte rádi moderní flat design a nativní notifikace, nemůžete udělat chybu s utilitou Taurine, kterou stejně jako předchozí naleznete zdarma na Mac App Store.

 

happy-finder

To bylo mých pět nejoblíbenějších utilit, které mi ulehčují a zpříjemňují každodenní práci na mém MacBooku Air. Doufám, že alespoň jedna z vybraných bude od teď zlepšovat práci s OS X i vám. Případně, pokud používáte ke stejnému účelu odlišnou aplikaci, kterou jsem v článku nezmínil, opravdu rád si v komentářích přečtu vaše zkušenosti a důvody, proč využíváte právě tu či onu utilitu.
Přidáno 2 komentářů

Přidejte svůj

Post a new comment