os x yosemite při práci

OS X Yosemite: Chill!

Vítejte u dalšího dílu seriálu o OS X Yosemite, novém operačním systému od Apple, jehož finální verze bude představena na zářijové keynote. V dnešním díle se podíváme, jak nový systém zvládá typické kancelářské práce, jakožto úprava textu, tabulek a prezentace, dále vyzkoušíme funkčnost Microsoft Office 2011, samozřejmě neopomeneme zkoušku internetových prohlížečů, čímž se dostaneme od kanceláře domů, kde se koukneme na YouTube a na závěr sestřiháme jednoduché video v iMovie. Takže program máme nabitý, mi rozhodně odpočívat nebudeme, ale CPU našeho macu ano. Proto název Chill.

Kancelářské balíky (iWork, Microsoft Office, LibreOffice)

Všechny programy z jednotlivých balíčků fungují výborně i přes to, že v době testování není ani jeden aktualizován na verzi pro nový OS X. Jediný problém mám s balíčkem LibreOffice, který není připravený na použití režimu celé obrazovky. Při jeho použití se vám na horní hraně zobrazí bílý pruh. Naopak jsem byl překvapen, že Microsoft Office fungují ve všech režimech bez jakékoliv grafické chyby. Co se týče iWork, zde není o čem mluvit, přece jen tyto programy tvoří sám Apple.

os x yosemite office app

Internetové prohlížeče

Velká čtyřka prohlížečů (Safari, Chrome, Firefox, Opera) pro OS X funguje dobře, ale objevují se drobné nedostatky v optimalizaci pro nový OS X v režimu celé obrazovky. Jen u jednoho prohlížeče jsem narazil na problém a bylo to paradoxně Safari přímo od Apple. Přehrávání videí z YouTube funguje špatně, největší chybou je občasné zamrzání obrazu.

os x yosemite safari

Problémové operace

Při stříhání videa v iMovie se mi jednou stalo, že se začalo točit barevné načítací kolečko, poté se zasekl obraz a nakonec se macbook restartoval. Dále jsem měl problém s velkým počtem záložek v Safari, kde také docházelo k restartování systému. Během vytváření článku vyšla Public Beta 2, ve které jsem popisované situace nezkoušel.

os x yosemite restart

Myslím, že jelikož se jedná o beta verzi nového operační systému, u jehož stahování mě Apple několikrát varoval, že nemusí být 100% stabilní, jsou dva restarty plně akceptovatelné. A k tomu při obou restartováních systém do půl minuty naběhl přesně tam, kde jsem skončil.

3.díl – Nefungující aplikace

2.díl – Instalace

1.díl – Zálohuj, zálohuj, zálohuj!
Žádné komentáře.

Přidejte svůj