ipad pro imovie

Pět důvodů, proč si koupit iPad Pro!

Před několika týdny jsme vám ukázali pět důvodů, proč s koupí nejnovějšího iPadu, modelu Pro, raději počkat. Řekli jsme si zásadní drobnosti, které by vám lehce pokazili radost z nového zařízení. Dnes si naopak budeme povídat o výhodách nového iPadu Pro a proč byste právě jeho koupi zvážit měli. Zaměříme se na výkon hardwaru, kvality displeje, neodmyslitelné příslušenství Apple Pencil a nevynecháme ani softwarovou stránku, iOS 9.

 

ipad pro imovie render

Nejvýkonnější iPad

Nejnovější a největší iPad jednoznačně svým výkonem poráží všechny dosavadní iOS zařízení a to nejen dle papírových specifikací, ale i při zapojení do práce v reálném světě. Největší zásluhu na tom má nový dvoujádrový procesor A9X, který, jak název napovídá, vychází z tříjádrového čipu A9 obsaženého v iPhonu 6S. Čipu o taktu 2,3 GHz sekunduje dvanácti jádrová grafická karta, což je pro srovnání dvojnásobný počet jader než u zmíněného čipu v telefonu.

Takovýto hardware spojený s kvalitním a odladěným softwarem, kterým je Apple známý, dává uživateli opravdu neporazitelný nástroj. Nejvíce je symbióza našlapaného železa s aplikační vrstvou vidět v iMovie, kde ostatní mobilní platformy mohou jen závidět plynulou práci a rychlé exporty iPadu Pro.

 

 

ipad pro adobe photoshop fix

Úžasný displej

Ani na displeji Apple nešetřil a krom použití kvalitní technologie a výborné reprodukce barev se jedná o displej s největším rozlišením mezi mobilními Apple iOS zařízeními vůbec. Displej iPadu Pro o úhlopříčce 12,9″ disponuje rozlišením 2732 x 2048 pixelů, což jsou téměř dva iPady Air na výšku vedle sebe. Počet bodů na palec za nejlepším výsledkem iPadu Mini 324 DPI zaostává na hodnotě 264 DPI.

Pokud si říkáte, proč bych si měl kupovat iPad kvůli velkému displeji, když můžu mít MacBook se stejně kvalitním displejem? Představte si, jak dobře se bude váš produkt předvádět obchodním partnerům na takovémto velkém iPadu oproti dnes „obyčejnému“ Retina MacBooku.

 

 

ipad pro pencil ruka

Penci od tužky nepoznáte!

Pokud se nezaměřujete na obchod, ale pod přídavkem Pro si představujete více kreativní činnosti, jakými jsou například grafická tvorba, stříhání videa, 3D návrhářství, modelování a mnoho dalších, nebude vás z podstaty zajímat ani tak hardware nového tabletu jako Apple Pencil, stylus nebo tužka chcete-li, který Apple vyvinul unikátně k úzké spolupráci  prozatím pouze s novým iPadem Pro.

Přestože stylus Apple Pencil se stal z mnoha pohledů relativně kontroverzním produktem, často se kritika váže s jeho fyzickým provedením a způsobem nabíjení, stále se jedná o první produkt, který ukazuje práci na mobilním zařízení téměř bez zpoždění a se skvělou přesností. Ze všech skvělých možností, které již nějakou dobu na trhu příslušenství pro iPad jsou, Apple se svojí Pencil nasadil novou laťku a nejvíce se přiblížil obyčejné tužce.

 

 

ipad pro microsoft office

Multitasking

Zařízení s přídomkem „Pro“ ve vínku určené pro produktivní práci a kreativitu by se bez „pravého“ multitaskingu, který známe již řadu let z klasických plnohodnotných operačních systémů, v dnešním světě oblibě těšit nemohlo, jistě ne ve světle konkurence, která se již dva roky nazpět začala pokoušet do svých telefonů a tabletů zakomponovat okna a vedle sebe běžící aplikace, přestože to nativně operační systém nepodporuje.

Ačkoliv se to nezdá, iOS 9 přišlo jako první mobilní os s nativní podporou více běžících aplikací. Pro Apple to byl velký krok dopředu, jelikož všechny předchozí verze iOS nabízely jen přepínání aplikací, které navíc bylo zpožděno o chviličku čekání na probuzení po přepnutí. Nyní si v režimu rozdělené obrazovky můžete otevřít dvě aplikace, které poběží zároveň a nestane se tedy, že na některou z nich budete čekat.

 

 

ipad pro multitasking

Prohlížení webu

Pokud často prohlížíte web na mobilních zařízeních s iOS, především na iPadu, kde se často místo mobilní verze zobrazuje klasické rozhraní pro počítač, všimli jste si, že obsah je roztažen od kraje do kraje a nemůže lidově řečeno „dýchat“.

Pokud si přijdete vyzkoušet do některé prodejny APR nový iPad Pro zjistíte, že na něm vypadá web oproti klasickému iPadu úžasně. A bude vás mrzet, že Apple neposadil cenovku o několik tisíc níže, jelikož iPad Pro s jeho 12,9″ obrazovkou by byl skvělé zařízení pro domácí prohlížení webu.

 

 

Jednoznačně řečeno iPad Pro se Applu povedl. Zvolili jinou cestu než konkurence. Místo zmenšení počítače zvětšili tablet a pokud nebudeme vysoké prodeje přičítat jen popularitě značky, tato volba se vyplatila. Na druhou stranu se nejedná o zařízení pro každého a iOS ještě dlouho pro mnoho produktivních Mac uživatelů nebude pracovní platformou. Ale snad nás vývojáři aplikací překvapí, byla by to super změna.

Pokud vás zajímá zda můžete svůj počítač nahradit novým iPadem Pro, co budete muset případně oželet a jak samotný přechod provedete, doporučuji se podívat na videocast kolegů z webového magazínu Appliště.cz, kteří si právě na toto téma popovídali s Honzou Březinou, jedním z prvních uživatelů nového tabletu v Čechách.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj