macbook nahled

Pět důvodů, proč si zamilujete nový MacBook!

Krásný Retina displej

V roce 2012 dostaly první MacBooky Pro nový Retina displej. Po 15″ modelu přišel i 13″, ale na oblíbenou řadu MacBooků Air, jako by Apple zapomněl. Na začátku roku 2015 se spekulovalo, co na své dubnové keynote Apple přestaví. Bude to zcela nový produkt, nebo se konečně dočkáme aktualizace zastarávajícího MacBooku Air?

macbook retina displej

Retina displej nového MacBooku v celé své kráse.

Nyní odpověď známe, MacBook Air pravděpodobně již žádná blýskavá budoucnost nečeká. Apple se rozhodl, že spojí znalosti z výroby notebooků a toho, co se naučil u posledních generací chytrého telefonu iPhone, a vytvoří nový MacBook.

Ten se tak stává třetím přenosným počítačem Mac, který dostal Retina displej. Zároveň se jedná o první Apple počítač s tímto displejem, jehož hlavním zaměřením je ultra mobilita, podobně jako řada MB Air.

Panel v novém MacBooku je s tloušťkou 0,88 milimetrů nejtenčí Retina displej, který kdy Apple vyrobil. Na úhlopříčce 12″ nabízí rozlišení 2304 × 1440 pixelů s poměrem stran 16:10 a pozorovacím úhlem 178°. Aby bylo možné vytvořit takto tenký displej, Apple inovoval téměř každou jeho část. Až se dostali k pixelům, přes které nyní s použitím LED podsvícení projde více světla. To má za následek 30% úsporu energie oproti MacBookům Pro.

macbook displej
Žádné komentáře.

Přidejte svůj