macbook nahled

Pět důvodů, proč si zamilujete nový MacBook!

Napájecí adaptér

Notebook určený cestovatelům by dle mého měl splňovat dvě věci, alespoň co se nabíjení týče. Adaptér k tomuto účelu určený by měl být malý, lehký a odolný. Stejně tak i doba nabíjení by neměla být dlouhá, aby i relativně krátká zastávka v kavárně nebo jinde u zásuvky postačila alespoň na poloviční dobití baterie.

macbook baterie

Baterie nového MacBooku zabírá většinu jeho těla.

Bohužel ta druhá část se Applu moc nepodařila, ale ta první, ta je splněna na jedničku a hned vysvětlím proč. Nový adaptér se svou velikostí podobá spíše tomu, na který jsme zvyklí od velkých iPadů. Takže v porovnání s tím od MacBooků Pro i Airů je opravdu malinký. Zmíněná odolnost je oproti klasickému adaptéru od MacBooků dosažena odnímatelným kabelem, jelikož ten při cestování trpí nejvíce a i při opatrném zacházení se časem zlomí. Nyní si kabel můžete do tašky umístit tak, aby k tomuto ani časem nedošlo a pokud přeci, nemusíte na cestách utrácet za zcela nový adaptér, ale postačí vám zakoupení náhradního USB-C kabelu.

I když vím, že proslulé nožičky pro smotání kabelu na klasických adaptérech jej při cestách moc neochrání, ale souží výhradně pro účely kompaktnosti, mrzí mě, že je Apple u nového modelu vypustil.

macbook doma
Žádné komentáře.

Přidejte svůj