pouzdro_basic_uvodni

Pouzdro BASIC – základní ochrana pro každého

Po dlouhém zástupu značkových krytů se nám do rukou dostalo také něco jiného. Konkrétně červené neznačkové pouzdro BASIC od internetového obchodu pro všechny Apple milovníky iPouzdra.cz. Jak obyčejný kryt, které často vídáme na iPhonech ve městě, obstojí v naší recenzi a zda se mu podařilo zaujmout naše oči zmlsané luxusními materiály a bezchybným zpracováním se dočtete v následujících řádcích.

Samozřejmě cenovka se odrazí hned na balení produktu, ale v tomto případě to zabolí maximálně vaší mysl, jelikož gumový materiál s vyraženou texturou kůže je pro přepravní služby prakticky nezničitelný. Přestože se na první pohled jedná o obyčejné plastogumové pouzdro musíme uznat, že si výrobce dal velkou práci s kopírováním originálního Apple Case pro iPhone 5/5S a dbal i na takové detaily, jako je vnitřní semišová vystýlka, která chrání váš telefon před krytem samotným a hlavně před možným vniklým smítkům. Samozřejmě neproběhla investice do lepšího materiálu, stále se jedná o jednolitý výrobek, ale stroj na vnitřku pouzdra vytvořil jemné štětinky připomínající zmíněný semiš.

pouzdro_basic_zada

Stejně jako u původní předlohy všechna tlačítka až na přepínač zvonění jsou přístupná skrze materiál krytu, čímž se mírně zhoršuje jejich hmatová odezva, ale chválíme za dostatečné ztenčení plastu, takže se nejedná o nijak nepříjemný jev. Úplně zakrytá tlačítka sebou také přinášejí zvýšení ochrany proti nechtěnému vniknutí tekutin z vlhkých rukou při uchopení iPhone.

pouzdro_basic_tlacitka

Do výřezu pro sluchátkový konektor samozřejmě studiová sluchátka s velkým jackem nezapojíte, ale běžně používaná přenosná sluchátka sem pasují bez problémů stejně jako u originálního Apple Case. Podobná situace nastala i u napájecího Lightning konektoru, který je velký tak, že se do něj lehce vejde originální kabel, ale napasujete do výřezu i některé větší krytky konektoru od jiných výrobců.

pouzdro_basic_predni_strana

Vzhledem k nasazené cenovce pouzdra si lepší zpracování téměř nedovedeme představit. Za negativní zmínku stojí jen menší odolnost materiálu proti lehkému zajití barvy časem a používáním, což je běžné v této cenové kategorii a spíše by nás překvapil opak. Díky velkému barevnému výběru můžeme pouzdro BASIC doporučit všem, kteří chtějí mít telefon sladěný s oblečením. Pokud hledáte levnou a spolehlivou ochranu zad a boků vašeho iPhonu, která nevypadá špatně, tak je právě pouzdro BASIC, jak už jeho název napovídá, správnou volbou. Testované pouzdro BASIC můžete zakoupit na e-shopu iPouzdra.cz za příjemných 169 Kč.

6.3
Za překvapivě kvalitní materiál

Klady

  • Vhodná tuhost materiálu
  • Ideální zakrytí tlačítek
  • Cena

Zápory

  • Obal náchylný k ušpinění

Celkové hodnocení


Materiál
6
Barva
7
Zpracování
5
Cena
7
Žádné komentáře.

Přidejte svůj