ken-segall

Představení knihy Šíleně jednoduché s Kenem Segallem

V pondělí 13. 05. 2013 se konala tisková konference k příležitosti představení českého překladu, světového bestselleru, knihy Insanely Simple. Na českou premiéru přijel i sám autor Ken Segall, který byl nadšený z velkého zájmu našich publicistů. Celá akce se odehrávala v prostorách Era Svět v Praze 1.

Hlavní částí celého programu bylo představení knihy od samotného autora a osobní rozhovory redaktorů s ním. Hned na začátku Ken Segall zahájil svoji řeč tím, že nám pochválil hlavní město a jeho historické památky. Také vyzdvihl, že ne v každé zemi si s překladem knihy a vytvořením místního přebalu dají takovou práci jako u nás. Hovořil o tom, jak pro napsání této knihy bylo důležité, že pracoval ve firmách Dell a Intel, kde zjistil, že jednoduché věci se dají řešit nesmírně komplikovaně. Jako kreativní ředitel reklamní kampaně Think Different a později jako spolupracovník Steva Jobse pracoval pro Apple a NEXT dohromady 12 let. Za tu dobu poznal Jobse jako málo kdo. Ve svém projevu se zmínil, že zažil chvíle, kdy byl Steve milý a naslouchavý.

Také si se Stevem zažil chvilky, které asi všichni z knihy Steve Jobs dobře znáte. Jednou, když vytvářeli reklamu na první iMac G3, měli vše připravené k tisku, ale Steve Jobs si všiml drobné barevné odchylky mezi barvou krytu iMacu a klávesnice. Velice se naštval a z auta volal Kenovi, že to není možné a že to musí hned předělat. Z telefonátu bylo slyšet, že Steve křičel, jak nejvíce mohl, a hodně u toho nadával. Ken seděl u svého maca a jen si dělal poznámky s vykřičníky.  O pár týdnu později Steve Jobs volá Kenovi a říká: Viděl jsem v časopisu tu reklamu. Každý by asi čekal, že zase někde objevil nějakou chybu, ale naštěstí se tak nestalo. Steve chtěl Kenovi jen poděkovat za výborně udělanou reklamu a také chtěl, aby Ken za Steva poděkoval všem, co se na té práci podíleli.

Z mého pohledu to muselo být něco neuvěřitelného. Dostat tak velkou pochvalu od člověka, který je proslulý svou hrubostí.

Na základě otázek Ken nakousl téma jeho další knihy, která se bude také zabývat firmou Apple. Podle Kena Apple nepředstaví v dohledné době žádnou revoluční novinku, ale jen bude vylepšovat svoje stávající produkty.

Pokud se chcete dozvědět více, sledujte náš web a YouTube kanál. Máme pro vás přichystaný osobní rozhovor s Kenem Segallem, kde jsme se zeptali i na nové Windows 8 a Metro neboli Nové uživatelské rozhraní.
Žádné komentáře.

Přidejte svůj