bookshelf

Recenze GelaSkinu pro iPad – folie nemusí být průhledná

Vítejte u recenze GelaSkinu, který nám zaslalo české zastoupení firmy GelaSkins. GelaSkin je fólie s barevným potiskem vyrobená technologií od firmy 3M, která se v oblasti mobilních zařízení proslavila převážně privátními fóliemi pro iPhony a iPady. Testovaný skin je model Bookshelf by Colin Thompson pro iPad první generace.

Obsah balení

GelaSkin vám dorazí v bílé bublinkové obálce, uvnitř se nachází plastový obal se skinem na přední straně. Uprostřed je karton, aby se vaše fólie nezničila při přepravě. Na zadní straně se nachází podrobnější  informace o GelaSkinu.

Lepíme bez bublin

Díky technologii od 3M si nemusíte před lepením jít pro kreditní kartu nebo karton, pokud fólii dobře umístíte, postačí pro vyhlazení bublinek jen palec. Jestli jste sledovali nějaký návod na internetu, často se s lepením začíná od jedné strany k druhé. To moc nedoporučuji, jelikož GelaSkin je na každé straně o milimetr menší. Myslím si, že je jednodušší a praktičtější zlehka fólii na záda iPadu položit a umístit ji tak, že bude přibližně uprostřed. Poté přimáčkneme fólii na středu, pravé a levé straně, nahoře a dole. Nyní nejjednodušeji palcem vyhladíme rohy, které jsou u iPadu 1 oblé, to ovšem není problém. Skin je velice dobře vyrobený a k rohům se přilepí bez jakýchkoli chyb.

Radikální změna designu

GelaSkin jsem bral jako fólii, která ochrání zadní hliníkovou stranu iPadu, kde zakryje černé Apple jablíčko. Trochu to zamrzí, ale obrys nakousnutého jablka je stále vidět. Skin přinese oživení vzhledu vašeho tabletu. Ovšem nečekal jsem, že přední skin na rámeček okolo displaye bude vypadat tak pěkně. V kombinaci s příslušnou tapetou se z vašeho iPadu stane úplně jiné zařízení. Pokud někdo uvidí váš iPad s fólii, první na co se zeptá bude: ,,Ty máš novej tablet?“, další věty budou: ,,To je fakt dobrý, ten obrázek sedí na tu fólii.“. Tato slova padla z úst přátel ve škole, když jsem „polepený“ iPad  vyndal z tašky.
Celá fólie je tvořená mřížkou přibližně 1×1 mm, díky tomu se dobře přichytí k iPadu a přestože je lesklá, tak se na ni nezachytávají otisky prstů. Na dotek cítíte mírnou perforaci způsobenou čtverečkovou mřížkou.

Pohodlnější čtení

Hliník je krásný, na dotyk je také příjemný. To ale nemění nic na tom, že pokud máte suché ruce, těžko iPad udržíte, jelikož vám bude klouzat v ruce. To při čtení není příjemné, protože iPad je poměrně těžký. GelaSkin nemá žádnou protiskluzovou úpravu, jako mají nanopodložky pro mobily na palubní desku v autě, přesto pokud iPad vezmete s nalepenou fólií, držení v ruce bude méně náročné, při zachování stale štíhlého těla.

Závěr

Pokud chcete oživit vzhled vašeho iPadu a přitom zachovat jeho rozměry je GelaSkin jasná volba. Pomůže i těm, kterým samotný iPad v ruce klouže, nebo si nechtějí poškodit hliníková záda. Pokud někdo používáte fólie na display, tak se nemusíte obávat, sám mám GelaSkin nalepený na antireflexní ochranné fólii.
To byly všechny informace, které jsem za týden používání nasbíral, děkujeme za zaslání obalu společnosti GelaSkins Česká republika.
 Žádné komentáře.

Přidejte svůj