WOODLOVE

Recenze krytu WOODLOVE pro iPhone 5/5S

9.3
Celkové hodnocení

Firma WOODLOVE, jak již název napovídá, prodává dřevěné kryty pro iPhone a iPad. Jako u jedné z prvních firem jsem si všiml, že kromě klasických celo dřevěných krytů mají v nabídce také kryty, které kombinují dřevo a pogumovaný plast. Tato varianta mě zaujala, a proto jsem se ji rozhodl otestovat. Jak kryt dopadl se dozvíte v následujících řádcích recenze.

Zpracování

Kryt je zabalený v kartonové krabičce. Uvnitř se na levé straně nachází krátké povídání a napravo v slaměné vystýlce na nás koukají dřevěná záda obalu. Kryt se skládá z pogumované plastové vaničky na jejíž zadní stanu je přilepená dřevěná destička, která celku dodává jedinečný design, jelikož je prakticky nemožné narazit na dva kryty se stejnou strukturou dřeva. Kombinace plastu a dřeva zajišťuje pohodlné držení v jedné ruce a pocit jistoty, že vám telefon nevypadne ani při focení selfie. Samozřejmě na dotek je příjemnější dřevo nežli pogumovaný plast, ale díky plastu mám větší pocit bezpečí a ochrany při pádu telefonu.

Tím, že se kryt skládá ze dvou částí, je docíleno při pádu větší ochrany, jelikož dva rozdílné materiály lépe ztlumí náraz, než dřevěný monolit u jiných druhů krytů. To ovšem vede k otázce, jak kvalitně je dřevo a plast spojen, aby nedošlo k odpadnutí dřevěné destičky od plastové skořepiny. Tuto otázku jsem položil také firmě WOODLOVE, která mě ujistila, že se jim ještě nestalo, že by nějaký zákazník reklamoval kryt s tím, že spojené části u sebe nedrží. Takže myslím, že se není čeho obávat.

WOODLOVE

Výtku mám ke zpracování krytu typu MUHU, který má celá záda pokryta jednou ořechovou destičkou. Mezírka mezi plastem a krytem se v některých částech zvětšuje ( V redakci jsme se shodli, že jsem moc velký detailista, protože jsi toho ostatní redaktoři nevšimli ani potom, co jsem jim to řekl ). Na druhou stranu u krytu typu HOHONÉ, který skleněné proužky na zádech iPhone imituje plastem a hliníková záda nahrazuje dřevem, musím pochválit přesné zarovnání roviny obou materiálů.

Dřevo, plast a hliník, jde to vůbec dohromady?

Při nošení jsem si všiml, že na spodní straně krytu jsou drobné výřezy na místech, kde je umístěn lightning a jack. Díky tomu se nemusíte strat o velikost konektoru a nebudete mít problém ani s neoriginálními kabely, které někdy mívají větší plastový kryt. Stejně tak větší jack od sluchátek funguje bez problémů.

Dřevěné kryty nabírají na síle

Dřevěné kryty nabírají na síle, alespoň co se týče prodejců. Ovšem pokud vyrazíte do ulic, stále převládají barevné plastové kryty. Myslím, že je ideální čas na nákup dřevěného krytu, jelikož až se začnou objevovat na každém druhém iPhonu, nebude to již taková senzace.

Testované kryty naleznete na stránce WOODLOVE.cz (Zapůjčené modely jsou Woodlove Hohohé Palisandr a  Woodlove Muhu Ořech.)

Logo obchodu WOODLOVE

 

WOODLOVE

Celkové hodnocení


Kvalita zpracování
9
Vzhled
10
Cena
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj