Logitech MX Master recenze – nahled 1

Logitech MX Master, myší královna?

V době, kdy jsem ještě nebyl Apple pozitivní, nedovedl jsem si práci s notebookem představit jinak než s vypnutým touchpadem a připojenou myší. Při přechodu na Mac se ale můj pohled absolutně změnil. Dnes pro práci používám výhradně trackpad a myš nechci ani vidět. Zdržovala by mě. Když se mi naskytla možnost vyzkoušet si myš, kterou prakticky každý recenzent přede mnou označil za královnu „kancelářských“ myší, neodolal jsem. Ale, abych se odlišil, píši recenzi, kde se na Logitech MX Master podívám trochu z jiného úhlu. Nebudu hodnotit jen myš samotnou, porovnávat ji s předchozí verzí a poměřovat její vlastnosti s konkurencí. Popíši vám pohled uživatele, který na myš není zvyklý a který propadl kouzlu gest multidotykového trackpadu.

Logitech MX Master recenze - bok 3

Co se nachází v balení?

Na to, že se jedná o nejluxusnější model, přišla myš v celkem klasickém papírovém balení. To pod magnetickými dvířky skrývá pohled na plastovou vaničku, kde se nachází Logitech MX Master s volitelně použitelným přijímačem Logitech Unifying. Z druhé strany vaničky se nachází nutná dokumentace s návodem a příjemné příslušenství v podobě nabíjecí Micro USB kabelu, pro který uživatelé Android telefonů naleznou další využití.

Jak probíhá první nastavení?

První párování proběhlo velice jednoduše. Jelikož jsem myš chtěl připojit k MacBooku Air, dodávaný přijímač jsem z krabičky ani nevyndal. Raději volím Bluetooth. Všechna potřebná „servisní“ tlačítka se nacházejí na spodní straně. Přepínačem jsem Logitech MX Master zapnul. Dlouhým stiskem tlačítka „connect“ jsem myš připravil na párování. Protože ji neplánuji používat s více zařízeními, ani jsem se nezabýval posledním tlačítkem, které slouží k výběru aktuálně ovládaného zařízení. Na Macu jsem stiskl spárovat a do několika sekund klikám jako o závod.

Logitech MX Master recenze - detail podložka

Bez správného softwaru to fungovat nebude!

Brzy ale zjistím, že jsem na něco zapomněl. Krom standardních tlačítek, které se nacházejí na každé myši (kolečko, levé a pravé tlačítko), ostatní „extra“ ovládací prvky nereagují. Naštěstí jsem si hned uvědomil, že problém je v chybějícím softwaru. Proto jsem ihned navštívil stránku logitech.com, kde jsem vyhledal myš MX Master. Otevřel jsem záložku s podporou a stáhl jsem program Logitech Options pro Mac. Instalace probíhá pomocí klikacího průvodce, což je nutná obtíž vzhledem k potřebnému propojení s operačním systémem macOS. Konečně. Nyní se probudila ta královna, o které jsem toho moc slyšel.

9
Za spojení hardwaru a softwaru

Klady

  • Horizontální kolečko
  • Podložka pod palec
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Malý prostor pro malíček
  • Slyšitelné přepínání režimů vertikálního kolečka

Celkové hodnocení


Pohodlí používání
9
Tvar těla
8
Přidružený software
9
Výdrž baterie
10
Design
9
Cena
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj