Logitech MX Master recenze – nahled 1

Logitech MX Master, myší královna?

Standardní nastavení tlačítkem pod palcem aktivuje Mission Control, horizontální kolečko slouží k vodorovnému posuvu, šipky umožňují pohyb v historii prohlížení webu a poslední vrchní tlačítko přepíná mezi dvěma režimy vertikálního kolečka. Ostatní prvky se chovají tak, jak by všichni očekávali. Toto nastavení není pro začátek vůbec špatné, ale osobně mám s Logitech MX Master trochu vyšší cíle. Chci zapomenout na svůj tak oblíbený trackpad. Je to vůbec možné?

Logitech MX Master recenze - zada 2

Mohou extra tlačítka nahradit gesta?

Ano samozřejmě, kdyby ne, tak se už od začátku nese recenze v jiném duchu. Má to však své ale. Na rozdíl od trackpadu, kde limitem jsou jen vaše prsty, zde jste omezeni pevným počtem tlačítek. Naštěstí aplikace Logitech Options je dostatečně propracovaná, aby si s tímto problémem poradila. Přesto potřebujete minimálně týden aktivního používání, abyste nalezli správné nastavení pro každou aplikaci. Jednotlivé nastavení tlačítek se poté přepíná dle aktivní aplikace, což je velice pohodlné. Jen se to nesmí přehnat, pak se můžete jednoduše ztratit.

Po několika týdenním testování jsem se dostal téměř zpět k výchozímu nastavení. Jedinou odlišností je funkce tlačítka nad vertikálním kolečkem, kterému jsem dal za úkol otvírat Dashboard.

Logitech MX Master recenze - předek

Jak si vede kolečko s volnoběhem proti trackpadu?

Vertikální kolečko je kapitola sama o sobě. Množství tlačítek vám dává možnosti gest do dlaně, ale nic není pro Apple trackpad typičtější než volnoběžný posuv, kdy „strčíte“ do stránky a ona sama jede a plynule zpomaluje. Plynulost je velmi důležitá, protože tím efekt vytváří ten správný pocit. Něco podobného zkusili inženýři implementovat do myši Logitech MX Master. Kolečko nabízí klasický krokový režim, volnoběh a takzvaný chytrý režim, kterým je kombinací dvou předchozích. Přičemž v aplikaci si můžete nastavit sílu odporu kolečka před uvolněním do volnoběhu.

Funkce to není vůbec špatná, ale ještě by chtěla drobné doladění. I když myslím, že jsem našel ideální sílu odporu, stále se mi stává, že se buď kolečko brzo zastaví nebo ho roztočím tak, že se myš snaží stránku posouvat, i když je úplně nahoře. Což pak stránku chvilku blokuje před používáním. Plynulost je na dobré úrovni, ale nedosahuje noblesnosti animace při použití trackpadu.

9
Za spojení hardwaru a softwaru

Klady

  • Horizontální kolečko
  • Podložka pod palec
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Malý prostor pro malíček
  • Slyšitelné přepínání režimů vertikálního kolečka

Celkové hodnocení


Pohodlí používání
9
Tvar těla
8
Přidružený software
9
Výdrž baterie
10
Design
9
Cena
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj