Logitech MX Master recenze – nahled 1

Logitech MX Master, myší královna?

Myš Logitech MX Master používám téměř měsíc. Jak sedí v mé velké ruce? Oproti předchůdci a dalším myším Logitech si tentokrát designéři dali mnohem více práce s tvarem. Z upoutávek můžeme vidět, že tvar myši vznikal za pomoci tvarování hmoty podobně, jako se designují tvary aut. Jestli to tak opravdu bylo, nebo se jedná o reklamní tahák, nevím, ale na videu to vypadá velice efektně.

Logitech MX Master recenze - nahled 2

Jak se Logitech MX Master drží?

Myš má ergonomický tvar. Celý povrch vyjma designového pruhu a tlačítek je pokryt gumou, která zlepšuje pevný uchop. Zadní část je vytažena na poměry myší vysoko, což, i když se to na první pohled nezdá, pomáhá pohodlnému držení. Zároveň je myš hodně široká, což způsobuje především velkorysá podložka pod palec, jejíž trojúhelníková textura zaujme oči každého. Zde se ukrývá jedno ze čtyř „extra“ tlačítek.

Na rozhraní mezi výstupkem pro palec a tělem myši se nachází tři nenápadné tečky, pod kterými se ukrývají zelené diody. Ty slouží k indikaci stavu baterie, který zobrazují pomocí jednoduché animace při nabíjení nebo pokud po delší době aktivujete myš pohybem či pokud ji zrovna zapnete.

Pokud se budeme stále držet při zemi a posuneme do předního čela Logitech MX Master, narazíme na zapuštěný port Micro USB, který slouží k nabíjení interní baterie. Při nabíjení můžete myš používat, ale kabel neslouží pro datové spojení s počítačem.

Nad „odpočívadlem“ pro palec se nachází velice užitečné horizontální kolečko, které, ač je celkem tuhé, velice příjemně a plynule se pohybuje. Vedle se nachází dvojice tlačítek označená šipkami, která se výborně hodí na zmíněné akce v internetových prohlížečích. Tato tlačítka by mohla být posunuta lehce dopředu. Horní z nich by zasloužilo výraznější hmatové zvýraznění.

Logitech MX Master recenze - uchop tlacitka 3

Standardní tlačítka (levé a pravé) jsou umístěna klasicky na horní straně vpředu, kde zabírají celou plochu myši. Mezi nimi je umístěno vertikální kolečko, jehož speciální funkce jsem popsal výše. Poslední „extra“ tlačítko, které se nachází nad standardním vertikálním kolečkem, by stejně jako kolegové ze strany mohlo být posunuto o několik centimetrů dále.

Nezapomnělo se na malíček?

Pravý bok získal také trošku trojúhelníkové textury, ale jinak se na něm šetřilo. Ať velké či malé ruce, shodli jsme se v redakci, že by vůbec nebyl na škodu prostor podobný tomu pro palec i na tomto pravém boku, protože místa na malíček mnoho není. Navíc by zde mohlo být umístěno další šikovné tlačítko.

Logitech MX Master recenze - uchop 3

Všechna tlačítka myši Logitech MX Master kladou příjemnou hmatovou odezvu, což ani nemůže být jinak vzhledem k obrovským zkušenostem a historii výrobce.

Jaká je moje zkušenost?

Přestože Logitech MX Master je jednou z velkých myší, pro velké mužské ruce by mohla být o kousek větší. Jinak se ale jedná o velmi dobře zvolený kompromis vhodný pro pohodlné držení všech uživatelů. Podložka pod palec je velice velkorysá a množství z ní dosažitelných ovládacích prvků dělá výbornou náhradu gestům dostupným na trackpadu. Naopak místo pro malíček by zasloužilo drobné rozšíření. Pogumovaný černý povrch v kombinaci s hladkými tlačítky je příjemný, zvlášť uspokojující je plynulý pohyb horizontálního kolečka, které je opravdu užitečné při jakékoliv práci. Vysoká přesnost, kvalita senzoru a dlouhá výdrž baterie  jsou u společnosti Logitech samozřejmostí.

Zřejmé také je, že si za tuto kombinaci skvělých funkcí, softwaru a unikátního designu připlatíte, ale v porovnání s konkurencí se nejedná o nikterak razantní skok. Na českých e-shopech se cena pohybuje od dvou do třech tisíc korun.

Logitech MX Master recenze - zada

 

9
Za spojení hardwaru a softwaru

Klady

  • Horizontální kolečko
  • Podložka pod palec
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Malý prostor pro malíček
  • Slyšitelné přepínání režimů vertikálního kolečka

Celkové hodnocení


Pohodlí používání
9
Tvar těla
8
Přidružený software
9
Výdrž baterie
10
Design
9
Cena
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj