SAM_0011

Recenze pouzdra Lifedge Waterproof pro iPad

Tento týden nás opustila tropická vedra a to je důvod udělat si nějaký ten výlet na hrad, vyrazit s lodí na vodu nebo zabalit stan a vyjet za krásami naší země. Osobně bych v takovém případě neodjel bez mapy, ale nechci si brát klasickou mapu. Mám přece iPad a jeho obrazovka se svými deseti palci je ideální pro zobrazovaní mapy. Někomu postačí iPhone, ale přece jenom jako náhrada klasické mapy, nad kterou dáme hlavy dohromady, je iPad lepší. Při výletech na různé zříceniny bych o iPad nechtěl přijít, a proto jsme pro vás vyzkoušeli pouzdro Lifedge Waterproof, se který se iPad stane ideální turistickým průvodcem.

Lifedge vyrábí prozatím jen toto pouzdro pro iPad 2 a novější, dále je v doprodeji verze pro iPad 1 s 50% slevou. Jako příslušenství nabízí montážní kit a několik nástavců pro přichycení iPadu s pouzdrem k trubce nebo na nějaký povrch. Firma pochází z Velké Británie.

Hned na začátek musím říct, že toto pouzdro patří mezi ty dražší, ale při pohledu na krabici, ve které vám obal přijde, je jasné proč. Po sundání obyčejného papírového přebalu se vám ukáže opravdu krásné kartonové tělo krabičky, ve které se nachází samotný produkt. Rozměry boxu jsou podobné balení, ve kterém je dodáván iPad. Uvnitř krabičky se nacházejí dvě přihrádky, kde v jedné je plastová skořepina, do které se iPad zasazuje, a v druhé je gumový přebal s průhledem na displej. Výrobce si dal záležet i na obyčejném manuálu, který je barevně vytištěný na čtvrtce.  Jak již jsem napsal v balení dostanete dvě části obalu, plastové nožičky, samolepky pro průhled iSight kamery, silikagel pro absorbování vlhkosti, návod a kartičku s poděkováním.

„Máte to pěkně vymyšlené, ale poprvé je to neuvěřitelně těžké.“ Mluvím o prvním složení pouzdra, jelikož pokud to nemáte nacvičené, je hodně těžké nasadit gumovou část pouzdra na plastovou vaničku. Výrobce doporučuje začít od dvou spodních rohů, nasadit svislé hrany a nakonec pomocí plastové „lžičky“, která zároveň slouží jako stojánek, nasadit zbývající rohy. Je to tak opravdu nejjednodušší, ale stejně by to měli ještě vylepšit. Poprvé jsem myslel, že pouzdro nesložím.

Pokud pouzdro správně zavřete, tvoří s iPadem jeden celek, čímž se přesouváme k pohodlnosti používání iPadu v pouzdře. Tlačítka pro ovládání hlasitosti, zamykání displeje, zámek rotace a tlačítko domů jsou vytvarována v gumovém přebalu. Tlačítko domů funguje výborně, nemusíte vyvinout nijak větší tlak než normálně, na zbytek tlačítek musíte více zatlačit, jelikož guma je celkem tuhá.

Průhled na displej je podobný ochranné antireflexní folii, kterou mám na displeji iPadu. To znamená, že všechno, co se normálně odráží v iPadu jako v zrcadle, je rozmazané a nedráždí to tolik oči. Samozřejmě se zlepší čitelnost displeje na přímém slunci. Nečekejte od antireflexní úpravy průhledu, že se všechno světlo „pohltí“. Musím vám to říct, protože, když jsem se poprvé setkal s antireflexní folií, byl jsem mírně zklamaný. iPad se ovládá bez problémů a vše funguje, i když máte na iPadu nalepenou folii. Jediné, co se mi na přední straně obalu nelíbí, je to, že výrobce průhled pro iSight kameru vyřešil tak, že na matný průhled pro displej nalepíte lesklou folii, aby nebyl obraz z přední kamery rozostřený. Je to funkční řešení, ale myslím, že to mohli vymyslet lépe, než aby jste si lepili nějakou nálepku na pouzdro.

Přestože iPad společně s pouzdrem není nejtenčí, tak se výborně drží. Gumový obal je příjemný na dotyk a i pokud se namočí, tak neklouže a dobře se drží. Pokud chcete mít opravdu jistotu, že vám iPad nespadne, nebo vám ho nikdo nevyrazí z ruky, tak můžete použít zadní pás, díky kterému vám iPad „sroste“ s rukou. Tento zadní pás jsem si opravdu oblíbil, můžete pohodlně držet deseti palcový iPad v jedné ruce. Také se vám hned neunaví ruka, jako když se snažíte držet velký iPad jednou rukou bez pouzdra.

Všechno co Lifedge nabízí.

Závěr

Lifedge Waterproof je opravdu povedené venkovní pouzdro, které se hodí jak na výlety v přírodě, tak stejně do městského prostředí. Pokud už pouzdro zakoupíte, můžete nechat děti, aby si hráli s iPadem a nemusíte se bát ani o displej, na rozdíl od speciálních pouzder pro ochranu před dětmi. Ty totiž neřeší ochranu displeje před pastelkami. Jedná se o velice univerzální a designově povedené pouzdro. Od první chvíle budete nadšení. Takto pěkně provedené balení jsem u žádného produktu neviděl (s výjimkou Maců a iPhonů). Samozřejmě si za takového zpracování zaplatíte, ale stojí to za to. Děkujeme za zapůjčení pouzdra Yachtingshop.cz, zde můžete pouzdro zakoupit za 3 190 Kč.

+ ochrana proti pádu z 1 m
+ odolnost proti vodě po dobu 30 min
+ luxusní balení
+ pás pro držení
+ množství využití (ochrání před pádem, vodou, dětmi atd.)
– průhled pro iSight kameru
– těžké složení pouzdra

Kompletní fotogalerii najdete na našich Facebook stránkách.Žádné komentáře.

Přidejte svůj