UE MINI BOOM – úvodní

Recenze UE MINI BOOM! – malý a uřvaný

Poslední dobou stoupla popularita malých přenosných reproduktorů. Už není in vzít si sluchátka nebo si hudbu pouštět jen tak z mobilu. Nejde jen o styl, ale má to také několik praktických výhod, které vám odhalíme v následujících řádcích této recenze. Tento malý přenosný reproduktor je vyroben kalifornskou společností Ultimate Ears (dále v textu UE), jejíž historie sahá do roku 1995. V roce 2008 proběhla akvizice společností Logitech, proto můžete narazit na označení Logitech UE Mobile Boombox.

Balení, kvalita zpracování

UE MINI BOOM je zabalen v plastové vitrínce, kde na podstavci zaujímá čestné místo, pod ním se schovává příslušenství, které zahrnuje bezpečnostní příručku, malý obrázkový návod, který vám vysvětlí k čemu slouží jednotlivá tlačítka a jak můžete reproduktor připojit k vašim zařízením a samozřejmě je zde ukázáno, co indikuje dioda na zadní straně. Dále je v balení nepostradatelný Micro USB kabel určení k nabíjení.  Přenos zvuku a zároveň nabíjet baterii přes jeden kabel by bylo příjemné, ale u tohoto typu zařízení to není priorita, zde jde o to, abyste mohli zvuk posílat do reproduktoru pomocí technologie bluetooth. Pokud byste opravdu chtěli kabel, je zde možnost využít 3,5 mm jack konektor, ale ten vás nezachrání pokud máte vybitou baterii. UE MINI BOOM hraje jen v zapnutém stavu nezávisle na typu připojení.

 

Technologie bluetooth výborně funguje pokud se po většinu času připojujete k jednomu telefonu/tabletu. Pokud chcete často zařízení střídat musíte si dávat pozor, co vám signalizuje modrá dioda na přední straně. Párování zařízení může probíhat klasicky nebo přes NFC, které u jablečných zařízení chybí. Překvapivě dobře fungující vychytávkou UE MINI BOOM je režim DOUBE, který vám umožní používat dva MINI BOOM zároveň s jedním zařízení a to v režimu stereo, kdy každý z reproduktorů hraje jeden kanál (levý nebo pravý), nebo v režimu mono, kdy oba reproduktory hrají to samé.

Celý obvod reproduktoru je pokrytý tvrdší gumou s matnou povrchovou úpravou, což vypadá skvěle do té doby, než jsem zjistil, že po několika posunutí na stole nebo hození do tašky se na ní nachytají malá smítka prachu a vypadá to, jako bych právě přišel ze stavby. Naopak guma je příjemná na dotek a věřím, že reproduktor ochrání i při pádu. Přední strana skrývá vlastní reproduktory pod kovovou mřížkou, která může mít různé barvy. Zadní strana je také kryta mřížkou, ale zde se nachází jen zmiňovaný 3,5 mm jack, Micro USB, indikační dioda a přepínač stavu (zapnuto, vypnuto). Nad sadou konektorů se nachází výdech reproduktoru, kudy se linou ven všechny hluboké tony a že jich není málo.

 

Nahoře jsou umístěna tři tlačítka, zeslabení zvuku, bluetooth/přijmutí/položení hovoru a zesílení zvuku. Tlačítka jsou mechanická, ale při poslouchání hudby jejich stisknutí neruší. Vítku mám jen k bluetooth tlačítku uprostřed, zde bych raději uvítal pauzu, kterou bych využil mnohem více. Po stranách je logo UE a na spodní straně jsou informace o výrobci, sériové číslo atd. Celý text je vytlačen do gumy a lze přečíst jen při naklonění reproduktoru, což chválíme, jelikož se jím nekazí design a dojem ze zařízení.

Škola, přátelé, výlet, gril…chill

Jak můžu takovýto reproduktor využít? Doma mám svoje milované stereo a na cestách poslouchám hudbu přes Beats by Dre. Taky jsem si tuto otázku pokládal, ale UE MINI BOOM ji vyřešil sám. Hned jak jsem ho spustil ve škole, získal si svojí pozornost. Na první poslech většina posluchačů obdivuje maximální hlasitost a kvalitu, jelikož ani při maximu se ve zvuku neztrácejí basy.

 

Nemusíte poslouchat hudbu jen venku s partou kamarádů. Mobile Boombox má skvělé rozměry vzhledem k produkovanému zvuku, takže se může stát výborným filmovým společníkem vašeho notebooku. Vždy jsem řešil různé 2.0 reproduktorové soustavy, které bych mohl přenášet, ale stále jsem musel hledat zásuvku a připojovat jack. Nyní vezmu Boombox a můžu koukat jak na muzikál, tak na horror.

Pokud plánujete tento reproduktor koupit, určitě stojí za to najít si kamaráda, který si ho koupí s vámi, jelikož nosit sebou dva reproduktory vyjde poměrně draho a je to nepraktické. Když už se dva sejdou zažijete neskutečnou párty. Ze zkušenosti se při tomto „táborákovém“ poslouchání nejvíce hodí režim mono, aby si všichni užili hudbu na plno.

Boom-bům, duc-duc…Tomorrowland

Mobilní reproduktor není zařízení, u kterého bychom hodnotili zvuk jako u studiových monitorů za několik desítek tisíc. Ale proč neříct, že opravdu překvapil, zvuk má všechno, co potřebuje, a dnes moderní hudbou vyžadované basy zde nechybí, ale ani nejsou přetažené. MINI BOOM výborně sedí na hudbu typu Wake Me Up, Tomorrowland a další, ale přesto si sním užijete výbornou horrorovou noc nebo vychutnáte vážnou hudbu.

Závěr

Snad jediné negativum, co jsem za dobu testování našel, je mě nevyhovující tlačítko bluetooth. Nabíjení baterie, které jsem prováděl za dva týdny přibližně třikrát. Opravdu smekám, výdrž na baterii se UE povedla na výbornou. UE MINI BOOM ohromil i moje rodiče a že se nikdy neshodneme na druhu hudby, pro který je tento kvádřík především určen. Za 2500 Kč dostanete mobilní reproduktor s kvalitním zvukem, dlouhou výdrží na baterii a s moderním neotřelým designem, který je vhodný jak pro konzervativní lidi (černá varianta), tak pro lidi, kteří si užívají nejrůznější barevné kombinace.

 

 

8.6

Klady

  • Kvalita zvuku (nechybí basy)
  • Maximální hlasitost
  • Výdrž baterie
  • Režim DOUBLE
  • Design

Zápory

  • Chybí tlačítko pauza
  • Jako každé mobilní zařízení se musí jednou za čas nabíjet.

Celkové hodnocení


Kvalita zvuku
8
Výdrž baterie
9
Mobilita
8
Design
9
Konektivita (obsahuje NFC)
9
Žádné komentáře.

Přidejte svůj