1310oihboiuedfhbvohbt_pre1

Rekapitulace dnešní Apple Keynote 10.9.2013

Apple dnes pořádal keynote, u které se předpokládalo, že se ukáže nový iPhone 5S, u kterého přibude nová barva zlatá šampaňská. Dále se očekával nový iPhone 5C, který bude vyrobený z jednoho kusu plastu. Také se čekalo na nový iPad mini a iPad 5. generace s designem iPadu mini. V tomto článku si tedy řekneme, co se splnilo a co naopak ne.

Přehled iPhonu 5C

Apple ho opravdu představil, ale neřekl bych, že se jedná o nějaký low-end. Podle prvních informacích je to poměrně nadupaný smartphone. Před rokem by to byl úplný high-end. iPhone 5C tedy obsahuje stejný procesor jako je nyní v iPhonu 5 tedy A6. Plastová vanička nového iPhonu na fotkách od Applu vypadá o hodně lépe než uniklé fotografie z továren. Na první pohled nové barevné varianty hodně připomínají starší telefony Nokia Lumia s Windows Phone. Apple přidal také vylepšenou podporu LTE, to znamená, že LTE půjde používat i na jiných frekvencích a tedy i v jiných zemích. Wi-Fi bude fungovat na 2.4GHz i 5GHz, což je užitečná informace. Jinak nový Wi-Fi standart ac iPhone 5C nepodporuje. Dále Apple bude prodávat gumový obal ve stejných barvách, jako se bude prodávat iPhone. Ten je ozvláštněný děrovanými zády, kde bude bude vidět barva vašeho iPhonu.

Přehled iPhone 5S

Ano, je to tak, všechny spekulace se potvrdily. Nový dražší model iPhonu bude ve třech barvách. K dostání bude bílá, černá a nová šampaňská v kombinaci s bílou nebo černou. Apple kompletně vyměnil vnitřnosti. Procesor nese název A7 a podle spekulací je opravdu 64 bitový, nevím úplně jaký to bude mít dopad na rychlost aplikací, jelikož u PC to funguje tak, že 64 bitů je vhodné až při překročení hranice 4 GB RAM. Apple předělal všechny své aplikace do 64 bitů. Procesor je 2x rychlejší než předchozí generace. Od prvního iPhonu je procesor 56x rychlejší než procesor v prvním iPhonu 2G. Apple stále zachovává mechanické tlačítko Home. V novém iPhonu se také objeví takzvaný Motion koprocesor, který v sobě bude zahrnovat akcelerometr, gyroskop a kompas. Také díky tomuto čipu se objeví nové možnosti využití ve fitness. A jak je na tom nový iPhone s vydrží baterie podle Applu? Pohotovostní režim 250 h, 3G prohlížení webu 8 h, LTE prohlížení webu 10, Wi-Fi 10 h, video 10 a hudba 40 h.

Fotoaparát

Apple konečně dohání Nokii v kvalitě fotoaparátu, už se tedy nebudou objevovat reklamy, kde se ukazuje iPhoní fotoaparát v šeru jako nepoužitelný. Světelnost objektivu je 2,2. Blesk je složený ze dvou LED diod. Duální blesk umožňuje až tisíc možností nastavení, které se samozřejmě nastavují automaticky. Fotoaparát vyfotí několik fotek a vybere tu nejostřejší. Fotografie panorama má celá až 28 Mpx. Apple nezapomněl ani na natáčení videa. iPhonem budete mít možnost natáčet video 120 fps při rozlišení 720p, což je na telefon velice pěkné. Lze tedy vytvářet zpomalené záběry takzvané Slow Motion.

Čtečka otisků prstů

Ano, na místě Home tlačítka se nachází kapacitní senzor otisků prstů. Prst můžete přiložit v jakémkoliv směru. Rozlišení senzoru je 500 ppi. Název služby je Touch ID, takže se potvrdila spekulace, která unikla dvě hodiny před začátkem keynote. Pomocí otisku prstů se budete moci také přihlašovat k App Store. Odpadá tedy otravné zadávání hesla při stahování aplikací.

Cena, Product Red a Obal

Apple naštěstí ceny v USA nezměnil, to znamená, že se snad nezmění ani cena u nás v ČR. Apple také představil nové gumové obaly pro iPhone 5S, ale tentokrát se jedná o střídmější verzi. Na zádech obalu se tedy nenachází žádné díry. Mezi barevnými variantami se objevila i červená, kterou jsme u iPhonu 5C neviděli. Předobjednávky začnou 13. září 2013 v první vlně. 20 září se dostane iPhone do dalších zemí, ale k nám se dostane až někdy v prosinci. Apple ukončil prodej iPhonu 4 a iPhonu 5. Ano, model 4S stále zůstává, takže nyní to bude nejlevnější iPhone, který se bude dát koupit.

Závěr

Přestože úniků bylo oproti minulé keynote opravdu hodně, stejně mě Apple mile překvapil. Nové gumové obaly mě potěšily a celkem se mi líbí. Kombinace šampaňské a bílé nebo černé barvy se, myslím, v žádném úniku neukázaly. Myslím, že kombinace bílé a šampaňské bude nežádanější varianta. Na závěr keynote přišel nějaký zpěvák, takže nejnudnější věc na závěr. Bohužel nebylo zděleno nic o OS X, Macu Pro, MacBooku Pro s Retina displejem ani novém iPadu 5. generace.Žádné komentáře.

Přidejte svůj